Jak działa czujnik zalania wodą?

Boisz się niekontrolowanych wycieków wody w Twoim domu? Niepotrzebnie. Nowoczesne zaawansowane rozwiązania zastosowane w czujniku zalania, sprawią, że będziesz czuł się bezpiecznie nawet na długich wakacjach.

Czy warto inwestować w czujnik zalania?

Do nowinek technicznych można zaliczyć urządzenie stworzone by na czas wykryć każdy wyciek i każdą nieszczelność instalacji wodno-kanalizacyjnych w naszych domach, czyli czujniku zalania. Oczywiście nic nie daje 100-procentowej gwarancji bezpieczeństwa, jednak zastosowanie czujnika zalania. Możliwość wycieku z instalacji wodno-kanalizacyjnej jest możliwa niemal w każdej instalacji. Czujnik zalania ma jednak zastosowanie głównie w najnowszych domach, gdzie już na poziomie projektu, można przewidzieć miejsce do zamontowania sensora czujnika zalania. Warto zainwestować w tego typu urządzenie, ponieważ pomaga ono zminimalizować ryzyko zalań różnego typu oraz oczywiście uchronić się przed negatywnymi skutkami zalania. Co za tym idzie zminimalizujemy także koszty odnowy podłóg, ścian i elewacji.

Czujnik zalania – jak to działa?

W zwykłym domu zalanie możliwe jest nie tylko podczas wyjazdu na weekend, kiedy nie zakręcamy głównego zaworu wody, do zalania może dość także podczas naszego pobytu w pracy, bo kto za każdym razem opuszczając dom, zakręca główny zawór wody. W niektórych przypadkach nawet nie ma takiej możliwości. Do zalania może przecież dojść podczas kąpieli sąsiadów u góry i to groźne nie tylko dla nas, bo zakładamy, że nie da się tego uniknąć, ale grozi też tym, że zalejemy sąsiada z dołu, a to dodatkowe koszty. Dlatego właśnie w każdej sytuacji przydaje się czujnik zalania.

Urządzenie działa tak, że w chwili, kiedy czujnik zalania wyodrębni alarm, informuje o tym fakcie momentalnie właściciela. Wszystko jest do ustalenia, właściciel może dostać informacje od czujnika zalania na numer telefonu czy na maila. Tak czy inaczej alarm zostaje wysłany natychmiast, a właściciel ma możliwość zareagować. Dzięki błyskawicznej informacji, możemy uratować dom i całe nasze mienie.