Jak dobrać przedsionek do przyczepy kempingowej

Wielkimi krokami zbliża się majówka i wakacje, więc zaczną się wyjazdy kamperem. Na co zwrócić uwagę, dobierając idealny przedsionek do przyczepy kempingowej i jak ją wybrać, żeby wyjazd można było zaliczyć do udanych?

Przedsionek do przyczepy kempingowej – jak mierzyć?

Kiedy chcemy, by nasz kamper miał doskonałe wyposażenie, dopasowane do modelu przyczepy, nie możemy kupować akcesoriów „na oko”, zwłaszcza takich, jak przedsionek do przyczepy kempingowej. Obowiązkowo musimy wykonać pomiar. Żeby zrobić to prawidłowo, należy zmierzyć odcinek od podłoża, wzdłuż listwy przedsionkowej i znowu do podłoża. Jeśli nie wiemy, jak prawidłowo to zrobić, warto skorzystać z pomocnych stron internetowych, na których jest możliwość wpisania producenta i roku produkcji kampera, a strona pokaże nam, jaki przedsionek do przyczepy kempingowej będzie pasować.

Idealny materiał na przedsionek do przyczepy kempingowej

Podobnie jak w przypadku rozmiaru, nie powinno się bagatelizować materiału, z jakiego ma być wykonany przedsionek, który zdecydujemy się kupić. Zanim przystąpimy do zakupu, nie zaszkodzi poczytać o materiałach, z jakich produkowane są przedsionki i wybrać taki, który nie będzie stwarzał nam problemów, czyli będzie łatwy do wyczyszczenia, trwały i przepuszczający powietrze. Jeśli trafimy na taki materiał, który nie będzie przewiewny, możemy zmagać się z nieprzyjemnym zaduchem we wnętrzu naszego przedsionka. Jeśli chcemy, by nasz przedsionek był jak najlżejszy, dobrym wyborem będzie jak najlżejszy materiał, zaś jeśli najważniejsza jest dla nas wytrzymałość, niezawodny będzie poliester.

Odpowiedni stelaż do przedsionka do przyczepy kempingowej

Stelaż jest niemniej ważny od materiału. To od niego zależy, jak wytrzymała będzie cała konstrukcja i jak będzie się ją rozkładać. Przed wyborem odpowiedniego stelażu, musimy zastanowić się, jak ma nam służyć przedsionek – ma to znaczenie z tego względu, że jeśli chcemy mieć całoroczny przedsionek, to musimy zadbać o to, żeby stelaż był wykonany z trwalszych materiałów. Jeśli jednak będziemy korzystać z przedsionka tylko latem, możemy wybrać lżejszy, łatwiejszy w obsłudze i bardziej poręczny.