Jak dobrać idealny fluid do swojej cery?

Wybór idealnego podkładu może wiązać się dla części z nas z wieloma wątpliwościami. Kiedy decydujemy się na fluid, stajemy przed szerokim wyborem marek oferujących nam swoje produkty. W jaki sposób wybrać ten, który nie zaszkodzi naszej cerze i najlepiej będzie się na niej prezentować?

Marka nie jest najważniejsza

Każda kobieta posiada już z pewnością swoich ulubionych producentów kosmetyków, którym jest w stanie zaufać niemal w każdej kwestii. Warto jednak mieć świadomość, że firma specjalizująca się na przykład w produkcji najlepszego, naszym zdaniem, tuszu do rzęs, wcale nie musi być specjalistą w wytwarzaniu sprawdzonego podkładu do twarzy. Wybierając fluid, warto więc kierować się dodatkowo opiniami specjalistów i internautek, które pierwsze doświadczenia z daną marką mają już za sobą. Zwracajmy uwagę przede wszystkim na jakość, a dopiero potem na cenę i popularność danej firmy – niejedno może nas zaskoczyć. Warto pamiętać, że zadaniem fluidu jest nie tylko nadanie skórze nieskazitelnego wyglądu, ale także jej ochrona przed czynnikami zewnętrznymi. Powinien on zatem zawierać w swoim składzie filtry UV oraz cenne witaminy i minerały.

Czy doskonały fluid w ogóle istnieje?

Trudno wyobrazić sobie kosmetyk, który posłużyłby równie dobrze wszystkim swoim użytkowniczkom – każda z nas posiada przecież indywidualne preferencje, nie mówiąc już o typie i odcieniu skóry. Fluid dobieramy przede wszystkim na podstawie rodzaju cery. Istnieją produkty stworzone zarówno z myślą o skórze suchej, tłustej i mieszanej, jak i dla naczynkowej – możemy wybrać podkład nawilżający, beztłuszczowy lub bezzapachowy. Inny fluid wybiorą z kolei dojrzałe kobiety, pragnące ukryć pod nim zmarszczki. Kolejnym krokiem jest dopasowanie odcienia kosmetyku do tonacji swojej skóry, co nie zawsze jest dla nas tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Doskonale dobrany do skóry podkład wcale nie powinien być na niej widoczny, zatem naszym zadaniem jest prawidłowe rozpoznanie swojej naturalnej barwy. W razie wątpliwości warto przetestować na sobie różne rozwiązania lub po prosić o pomoc specjalistkę – zależy nam przecież na tym, by raz dobrany fluid służył nam jak najlepiej i jak najdłużej.