Jak dobierać skarpetki niemowlęce do pory roku i temperatury?

jak-dobierac-skarpetki-niemowlece-do-pory-roku-i-temperatury

Delikatne organizmy małych dzieci i ich niedojrzały system odporności sprawiają, że maluchy są podatne na wyziębienia. Odpowiedni ubiór ma zapewnić im ciepło i komfort. Skarpetki są jego ważnym elementem. Warto dobrać odpowiedni model do warunków atmosferycznych. W sklepach jest wiele ich rodzajów, można zatem mieć problem z wyborem skarpetek niemowlęcych. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę!

Skarpetki niemowlęce – na co zwrócić uwagę?

Odpowiednie skarpetki dla małego dziecka powinny być bezuciskowe i elastyczne. Właściwie bez względu na porę roku warto wybrać te bawełniane lub inne, które zapewniają właściwą wentylację. O dobrej jakości świadczą certyfikaty potwierdzające właściwości antyalergiczne. Skóra powinna móc w skarpetkach swobodnie oddychać, gdyż wówczas nie dojdzie do spocenia się czy przegrzania malucha. Warto pamiętać, że sztuczne materiały nie zapewniają dobrej cyrkulacji powietrza, mogą również uczulać.

Skarpetki dziecięce muszą być dopasowane pod względem grubości i długości. Zimą lepiej wybrać grubsze i dłuższe, które zapewnią dobrą izolację od chłodu. Na lato najlepsze są cienkie i krótki skarpetki, w jasnych kolorach. Będą one odbijały światło słoneczne, a dzięki temu ryzyko przegrzania dziecka jest mniejsze. Pasują one do większości stylizacji i modeli butów.

Skarpetki niemowlęce do zadań specjalnych

Skarpetki niemowlęce z ABS np. ze sklepu internetowego Ikoko są doskonałym rozwiązaniem, gdy dziecko zaczyna chodzić. Sprawiają, że nawet na śliskiej podłodze ciekawy świata maluch nie zrobi sobie krzywdy. Skarpetki takie są wygodne, mają płaskie szwy i profilowane piętki. Dzięki temu nie gniotą małych stópek i nie przeszkadzają w codziennej aktywności. Nadruk ABS natomiast ma różne wielkości i kształty, skutecznie dzięki nim zapobiega poślizgnięciom i upadkom.

Skarpetki z grzechotką to również ciekawy produkt. Niemowlę lubi bawić się własnymi stopami, a kolorowa zabawka, która wydaje ciekawe dźwięki, daje mnóstwo radości. Dzięki temu malec jest zajęty przez dłuższy czas, np. leżąc w łóżeczku, będąc w wózku lub podróżując samochodem. Grzechotki zwykle są wykonywane z miękkiego pluszu, cechują je intensywne kolory i atrakcyjne kształty. Dzięki nim dziecko podczas zabawy ma okazję poznać różne faktury materiałów.

Skarpetki niemowlęce z podeszwą ułatwiają naukę chodzenia i odkrywania świata. Produkowane z przyjaznych materiałów, chronią stopy przed urazami. Zwykle mają wszyte ściągacze, dzięki czemu nie zsuwają się z nóg. Dobrze do nich przylegają i utrzymują się przez dłuższy czas. Są zwykle atrakcyjnie wizualne, wygodne i miękkie.