Jak dbać o implanty zębowe?

Implantologia zębów stała się bardzo popularną formą uzupełniania ubytków, które skutecznie szpecą naszą twarz. Jeszcze kilka lat temu nie było możliwe wszczepienie ich w taki sposób i z takiego materiału, aby wyglądały naturalnie. Teraz jest to na wyciągnięcie ręki i uśmiech, który zawiera implanty, do złudzenia przypomina prawdziwy.

Mity na temat sztucznych zębów

Panuje bardzo często mylne przekonanie, że w zasadzie implantów nie musimy czyścić, bo są sztuczne, więc niemożliwe do zniszczenia. Jest to opinia niezgodna z prawdą, bo produkt ten, tak jak rzeczywisty ząb, może gromadzić resztki jedzenia i bakterie, które z kolei nieusunięte spowodują stany zapalne. Jest to bardzo bolesne i przede wszystkim szkodliwe. Implanty należy nie tylko szczotkować tak jak normalne zęby, ale także kontrolować ich stan u implantologa. Tylko tym sposobem możemy być pewni, że w jamie ustnej nie dzieje się absolutnie nic złego i nie przydarzą nam się przykre dolegliwości.

Jak dbać o implanty, aby miały długą żywotność

Implantologia zębów Kraków pozwala na stworzenie pięknego uśmiechu, który będzie nam służył przez kilka długich lat. Jednak należy pamiętać, że nawet najbardziej drogi produkt, wykonany z najlepszych materiałów, nie będzie długo w stanie nienaruszonym, kiedy odpowiednio o niego nie zadbamy. Musimy zęby czyścić po każdym posiłku z użyciem miękkiej szczoteczki, a także używać pasty, która ma wysokie działanie antybakteryjne. Pomocny bywa także irygator wodny, który świetnie się sprawdza w przypadku usuwania bakterii.

Czy warto zdecydować się na implanty?

Produkt ten jest bez wątpienia wybawieniem dla każdego, kto na skutek różnorakich czynników utracił uzębienie. Wygląda bowiem o wiele naturalniej niż proteza i żywotność jest również o wiele większa. Jeśli będziemy odpowiednio o implanty dbać i je pielęgnować, to będziemy mogli cieszyć się pełnym i prostym uzębieniem przez wiele długich lat. Należy jednak pamiętać, że jeżeli większość szczęki stanowią nasze stałe zęby, to je również należy czyścić. Jeśli bowiem na naszej tkance pojawi się stan zapalny, to może osłabić połączenie implantu z kością, co spowoduje jego rozchwianie. Zresztą nie tylko o sztuczne należy dbać, ale i o naturalne, więc kontrolować jamę ustną regularnie i czyścić dokładnie tak samo i tak często, jak wcześniej. Tylko to sprawi, że długo będziemy mogli cieszyć się swoim nowym uśmiechem w niezmienionej formie.