Jak bezpiecznie stosować aparaty słuchowe?

aparaty słuchowe
aparaty słuchowe

Zdolność słuchu jest jednym z najważniejszych zmysłów, jakie ma istota ludzka. Z jego pomocą mamy możliwość bez problemu rozmawiać i rozróżniać otoczenie. Opłaca się szanować słuch w sposób wyjątkowy, by służył nam do śmierci.

Każdy winien chodzić na systematycznie badanie słuchu, które dzieli się na badania subiektywne i obiektywne. Wyjątkowym wskazaniem do podejścia do takich oględzin są niedosłuchy oraz kręcenie się w głowie, problemy z utrzymaniem równowagi i szumy w uszach. Do najłatwiejszego badania subiektywnego stosuje się język kolokwialny oraz szeptanie. Profesjonalne przychodnie używają także specjalnych stroików, dzięki którym wykonuje się między innymi próbę Rinnego, natomiast w obiektywnym badaniu słuchu otoemisję akustyczną i ABR, to znaczy sprawdzanie potencjałów słuchowych wywołanych. Każdorazowe badanie ma na celu skontrolowanie naszego zmysłu, którego zniszczenie następuje już przy stu pięćdziesięciu dB. Na rynku istnieje mnóstwo przedsiębiorstw, które specjalizują się w proponowaniu tego rodzaju badań. Najnowsza technologia pozwala specjalistom dokładne stwierdzenie szkody słuchu, a nowe przyrządy, dla przykładu aparaty słuchowe, dają możliwość dobrać konkretny do stopnia i typu ubytku słyszalności. Jedną z firm, która posiada wiele dyplomów oraz podpisany kontrakt z NFZ jest Audio-Lab, który funkcjonuje na rynku od 8 lat. Ich najważniejszym celem jest pomaganie ludziom niedosłyszącym. W swojej ofercie mają dużą gamę urządzeń słuchowych słynnych firm, przykładowo Audio Service czy Siemens. Każdorazowy z aparatów jest indywidualnie dostosowywany do wymagań Klienta i ma możliwość być teoretycznie niewidoczny, to znaczy wewnątrz kanałowy i zauszny niewielkiej bądź dużej sile.

Działalność zatrudnia jedynie właściwie wykwalifikowanych doradców, którzy doświadczenie zdobywali przez najmniej 10 lat. Wszystkie aparaty mają trzydziestosześciomiesięczną rękojmię. Gabinety Audio-Lab z pewnością cechują się prowadzeniem wieloletniej pomocy nad pacjentami z zakresu serwisu aparatów, zmiany ich ustawień i kontrolnych badań słyszenia. Istnieje też sposobność zamówienia wizyty domowej z doświadczonym zespołem, który pomoże w doborze odpowiedniego aparatu słuchowego.