Ile wydać na pierścionek zaręczynowy?

Najbardziej powszechną, a zarazem najtrafniejszą odpowiedzią jest „tyle, na ile można sobie pozwolić”. I rzeczywiście, zważywszy na to, że pierścionek zaręczynowy przez samo swoje przesłanie jest wyjątkowo cenny, jego faktyczna cena nie ma aż takiego znaczenia. Nie da się jednak ukryć, że zazwyczaj zwraca się na nią uwagę – to od niej w dużej mierze zależy wygląd pierścionka i to, z czego będzie wykonany, ale na szczęście bogata oferta jubilerów, takich jak np. Savicki.pl, pokazuje, że dla każdego znajdzie się idealny model pierścionka zaręczynowego.

Od czego zależy cena pierścionka zaręczynowego?

Zadając sobie pytanie, ile wydać na pierścionek zaręczynowy, warto wcześniej ustalić, czego się poszukuje. Cena bowiem będzie zależna od metalu, z którego będzie zrobiona biżuteria, jego wagi oraz rodzaju wykorzystanych kamieni i ich ilości. Łatwo więc się domyślić, że im mniejszy i skromniejszy będzie pierścionek, tym będzie tańszy, choć nie jest to regułą – mały pierścionek zaręczynowy, ale zdobiony diamentem, może być droższy niż nieco grubszy, ale z cyrkonem lub odwrotnie – jubilerski świat kryje w sobie wiele niespodzianek.

Nie ma również wyraźnego podziału na to, czy droższe są klasyczne modele pierścionków zaręczynowych czy nowoczesne. Najlepszym sposobem na to, by wydać odpowiednią kwotę na pierścionek zaręczynowy jest więc po prostu… określenie swojego budżetu. Nie ma bowiem żadnych zasad mówiących o tym, że jaka powinna być cena tej wyjątkowej biżuterii, a oferta rynkowa pokazuje, że znaleźć można zarówno pierścionki za kilkaset, jak i jak i kilka tysięcy złotych, zaś wybór jest wyłącznie indywidualną kwestią.

Pierścionki zaręczynowe do 1000 zł – czego można oczekiwać?

Można powiedzieć, że jest to najpopularniejsza półka cenowa, która daje sporo możliwości. Pierścionki zaręczynowe do 1000zł mogą być wykonane z tradycyjnego, żółtego, ale też białego złota, a zdobić je mogą zarówno cyrkonie, jak i diamenty. Warto zwrócić uwagę, że w tej kategorii cenowej znajdzie się mnóstwo bardzo klasycznych, eleganckich pierścionków, dokładnie takich, jakie wpisują się w wyobrażenia wielu kobiet. Pięknie połyskujący jeden kamień na złotej obręczy jest typowym obrazem idealnego pierścionka na zaręczyny i z pewnością będzie spełnieniem marzeń niejednej dziewczyny.

Pierścionki zaręczynowe do 2500 zł – czy warto?

Tym, co przekonuje to tej kategorii cenowej, jest zdecydowanie większy wybór i różnorodność wśród pierścionków zaręczynowych. Nowoczesne, nietypowe kształty, stylowe łączenia różnych kamieni, gra kolorów i rozmiarów sprawiają, że pierścionki zaręczynowe do 2500zł cieszą się sporą popularnością i dają mnóstwo możliwości, dzięki czemu nawet ktoś, kto nie ma wyraźnego wyobrażenia o tym, co chciałby kupić, z pewnością znajdzie coś odpowiedniego.

Ile więc wydać na pierścionek zaręczynowy? Tyle, ile się uważa, ile się chce i ile można. Warto jednak pamiętać, że cena nie ma takiego znaczenia jak sam fakt, co symbolizuje pierścionek – to jest zdecydowanie bezcenne!