Idealny kolor ścian w salonie

Salon czy inaczej pokój dzienny to bardzo ważne miejsce w domu. Każdy kto do nas przychodzi widzi to miejsce a i my sami spędzamy tam wiele czasu. Warto więc zadbać o idealny kolor ścian.

Barwa będziemy mieć na ścianach musi współgrać za równo z meblami, podłogą jak i resztą domu. W pokoju dziennym zawsze świetnie sprawdzają się odcienie bieli i beżu. Są one na tyle stonowane, że świetnie współgrają z innymi, nawet bardziej ekstrawaganckimi kolorami. Te kolory nie sprawiają wrażenia mdłych, czy zimnych jeśli zastosujemy odpowiednie oświetlenie. Idealnie sprawdza się oświetlenie punktowe, takie jak ustawione w kilku miejscach lampy stołowe. Dają one poczucie przytulności i ciepła.

Jeśli reszta mieszkania jest w żywych kolorach nie ma sensu malować salonu na tego typu kolory ponieważ zburzymy harmonię całego domu. Idealny kolor ścian w salonie wówczas powinien być bardziej współgrający z resztą pomieszczeń. Pokój dzienny jest zazwyczaj największym pomieszczeniem w domu, w związku z tym śmiało możemy wybrać kolory o ciemniejszych tonach. Jeżeli wybieramy ciemne kolory w salonie to meble i dodatki mogą być jasne lub w zdecydowanej kolorystyce, ze względu na to, aby było je widać. Natomiast jasne kolory na ścianach dają nam większe możliwości z doborem mebli i dodatków. Dobór idealnego koloru ścian w pokoju dziennym nie jest łatwym zadaniem. Należy podejść do tego zadania w sposób kreatywny i logiczny, biorąc pod uwagę kształt i doświetlenie wnętrza, ale przede wszystkim preferencje domowników. W końcu jest to miejsce gdzie razem spędzają czas i muszą czuć się tu dobrze i komfortowo.