Honda CB 650R – nowy naked od Hondy

Naked bikes to motocykle odznaczające się surowymi i minimalistycznym designem nawiązującym do stylistyki klasycznych motocykli. Honda CB 650R to najnowsza propozycja japońskiego giganta mieszcząca się w tej właśnie kategorii jednośladów.

Honda CB 650R zaprezentowana została na targach dorocznych Eicma 2018, a w sprzedaży zadebiutowała na początku 2019 r. To godny następca modelu CB 650F kontynuujący linię stylistyczną Neo Sports Cafe, którą zapoczątkowała Honda CB 1000R. W gamie Neo Sports Cafe do tej pory brakowało sześćsetki – Honda CB 650R zapełniła tę lukę. Obecnie można ją już nabyć jako pojazd używany, np. w salonie sprzedającym motocykle używane. Warszawa jest miastem, gdzie funkcjonuje wiele takich miejsc.

CB 650R z czterocylindrowym sercem

Honda CB 650R, którą można kupić m.in. w warszawskim salonie Honda Plaza, powstała na bazie poprzedniczki, wspomnianej już Hondy CB 650F. Wyposażono ją w czterocylindrowy silnik o pojemności skokowej 649 cm3. Konstrukcję silnika udoskonalono tak, aby zapewniał 5-procentowy wzrost mocy maksymalnej. Moc maksymalna serca nowego nakeda Hondy to 94 KM – pojawia się przy 12000 obr/min. Dodatkowo jednostka napędowa wyposażona została w sprzęgło assist & slipper (antyhopping).

Co nowego w Hondzie CB 650R?

CB 650R – w porównaniu z CB 650F – jest o 6 kg lżejsza, waży 202 kg (licząc z bakiem zatankowanym do pełna). Motocykl dostał ledowe oświetlenie i nowoczesny zestaw zegarów, a także system kontroli momentu obrotowego (HSTC) zapewniający przyczepność tylnego koła na odpowiednim poziomie. Ponadto użyto w nim radialne zaciski hamulcowe i pływające tarcze. Zwężająca się stożkowo kierownica niejako wymusza na kierowcy przyjęcie bardziej agresywnej pozycji podczas jazdy.

W salonie motocyklowym Hondy można poprosić o jazdę próbną (bez względu na to, czy kogoś interesują motocykle używane, czy nowe) i samodzielnie sprawdzić, jak jednoślad zachowuje się na drodze. Warto skorzystać z takiej możliwości, aby poznać konkretny pojazd i łatwiej zdecydować czy jest to model odpowiedni dla nas. Do tego przyda się oczywiście solidna odzież motocyklowa – Warszawa ma sporo miejsc, gdzie kierowcy się w nią zaopatrzą – i nic, tylko ruszać w trasę! Odzież, bez problemu można zakupić w warszawskim salonie Hondy.