Gdzie pojechać na wakacje z przyczepą kempingową?

przyczepyy kempingowe używane

Przyczepy kempingowe są chętnie wykorzystywane w takich krajach jak USA, Kanada czy Australia. W Polsce urlopy z przyczepą kempingową stają się coraz bardziej popularne. Wiele osób decyduje się właśnie na taką formę wypoczynku. Nie zawsze jednak wiemy, gdzie udać się na wakacje zabierając ze sobą przyczepę kempingową, lub też decydując się na przyczepy kempingowe używane, a dokładnie na ich wynajem. Poniżej przedstawiamy kierunki, które można wziąć pod uwagę wybierając się na wakacje.

Chorwacja – idealne miejsce na kemping

Chorwacja to kraj, który ma wiele do zaoferowania osobom lubiącym spędzać urlop na polach kempingowych. Standard pól jest przede wszystkim znacznie wyższy od tych w Polsce. Można na nich korzystać z wielu atrakcji dodatkowych, w tym na przykład z prysznica dla psów czy ogólnie dostępnego basenu. Oczywiście ceny również są nieco wyższe od tych w Polsce, niemniej jednak nadal pozostają bardziej atrakcyjne od zwykłych noclegów w pokojach. Ciekawym rejonem wypadowym może okazać się również Czarnogóra bądź Albania. Są to państwa mniej oblegane niż Chorwacja, nawet w sezonie urlopowym, dlatego miejsca te będą idealne dla osób, które niekoniecznie lubią tłumy turystów.

Niemcy, Holandia, Belgia

To państwa, które niewątpliwie mają wiele do zaoferowania, jeżeli chodzi o wybrzeże. Jeżeli znudziło ci się Morze Bałtyckie, możesz zakosztować przyjemności kąpieli w Morzu Północnym. Atrakcje dostępne w tych trzech krajach są od siebie tak różne, że nikt z pewnością nie będzie się nudził. Jeżeli lubisz podróżować i przemieszczać się z przyczepą, a dodatkowo lubisz morze, to te trzy kraje mogą okazać się świetną bazą wypadową. W każdym kraju możesz spędzić odpowiednią część swojego urlopu, czerpiąc z tego wiele przyjemności.

Nie tylko nad morze

Alpy Szwajcarskie to świetne miejsce wypadowe, jeżeli chodzi o wakacje spędzone na polu kempingowym. Szwajcaria to kraj, który ma bardzo wiele do zaoferowania turystom.  Pola kempingowe w tym kraju są bardzo dobrze rozplanowane i korzystać można na nich z wielu udogodnień. Zabranie ze sobą psa nie stanowi żadnego problemu. Bardzo charakterystyczne dla pól w Szwajcarii są atrakcje dodatkowe takie jak dostęp do basenu, zjeżdżalni wodnych, miejsc do uprawiania sportów, wypożyczalni łódek i rowerów i wielu innych.

Wakacje w Polsce

Nie trzeba wyjeżdżać daleko, by móc świetnie spędzić wakacje wykorzystując przyczepę kempingową. Pola kempingowe w Polsce również mają wiele do zaoferowania. Znajdują się one w wielu miejscach w Polsce – nad morzem, w górach i nad jeziorami. Atutem wybrania pola kempingowego w Polsce jest niewątpliwie to, że całościowe koszty urlopu są znacznie niższe.