Gdzie najlepiej wymienić pieniądze na zimowy wyjazd na narty?

Narty w Polsce czy za granicą? Pogoda w naszym kraju nie zawsze sprzyja zimowemu szaleństwu. Również sezon narciarski w Alpach jest znacznie dłuższy, a zatem  spokojnie można się wybrać do Włoch czy Austrii nawet w kwietniu. Z tego powodu coraz więcej osób zmienia swój kierunek wyjazdu, co związane jest z większymi kosztami i koniecznością wymiany walut, których ceny w tym okresie potrafią znacznie wzrosnąć.

Gdzie wymieniać pieniądze?

Złotówki na obcą walutę możemy wymienić w trzech punktach, jakimi są: banki, kantor stacjonarny i internetowy kantor. Do pewnego czasu nie mieliśmy takiego wyboru. Wystarczyło udać się do banku bez rozważania wszystkich za i przeciw. Następnie pojawiły się kantory stacjonarne i banki straciły na znaczeniu. Na tym jeszcze rynek walutowy nie poprzestał. Aby jeszcze bardziej ułatwić klientom wymianę walut i zaoferować im najkorzystniejsze ceny, powstał internetowy kantor Trejdoo. Dzisiaj to on proponuje najlepsze kursy walut i z tego powodu wiele osób zrezygnowało z tradycyjnych form wymiany. Różnice w cenie są znaczące, przy zakupie kilku lub kilkunastu tysięcy obcej waluty możemy zyskać nawet kilkaset złotych.

Ponadto, internetowy kantor jest bardzo wygodną formą wymiany walut. Mamy do niego dostęp przez cały tydzień, 24 godziny na dobę. Nie ma konieczności również wychodzenia z domu, a zatem przed wyjazdem zaoszczędzamy czas, który możemy przeznaczyć np. na pakowanie czy ostatnie zakupy.

Kiedy zdecydować się na wymianę?

Wiele osób z wymianą waluty czeka do ostatniej chwili. Zdarza się nawet, że – przykładowo – euro kupują już na lotnisku lub na dworcu. Sezon zimowy, jak też letni to duży zysk na rynku walutowego, a więc również ceny walut mogą być wyraźnie wyższe. Jeżeli planujemy wyjazd na narty już wcześniej, to pamiętajmy, aby obserwować zmiany kursu waluty, która nas interesuje już kilka miesięcy lub tygodni przed wyjazdem. Może się okazać, że pozwoli nam to dodatkowo zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych. Internetowy kantor jest w tym niezastąpiony. Codziennie możemy sprawdzać, jak zmienił się kurs oraz szybko reagować. Nie musimy odwiedzać wszystkich kantorów w mieście, co pochłania dużo czasu i bardzo często zniechęca.