
Każda osoba posiadająca trochę przestrzeni oraz własny pojazd chciałaby postawić na swoje potrzeby odpowiedni garaż. Niestety często jest to niezwykle trudne, bo garaże są drogie w budowie, a w przypadku np. działek rekreacyjnych będą jedynie rozwiązaniem tymczasowym. Sprawdźmy więc, jaki garaż wolnostojący najlepiej wybrać.
Wybór garażu wolnostojącego będzie zależny od tego, czego właściwie w tym temacie oczekujemy. Jeżeli w danym miejscu bywamy często, to oczywistym jest, że będzie ono musiało posiadać garaż o innym charakterze aniżeli działka rekreacyjna, na której zazwyczaj nie spędzamy więcej niż kilku nocy w miesiącu. Sprawdźmy zatem, jak dokonać wyboru.
Jaki garaż?
Oczywiście podstawową sprawą jest dostosowanie garażu do wielkości samochodu oraz liczby wstawianych do niego aut. Ważne jest również, aby ocenić, czy garaż będzie użytkowany jedynie w przypadku naszego samochodu, który będzie stał tam codziennie, czy też dla innych pojazdów, które będą pojawiały się sporadycznie. W większym garażu bez trudu wstawimy samochód oraz przykładowo rowery, motor czy skuter. Jeśli już wiemy, jakiego rozmiaru garaż potrzebujemy, zastanówmy się nad jego materiałem wykonania. Coraz popularniejsze stają się na powrót garaże blaszane – ceny w firmie Alicja są dość korzystne, patrząc na to, w jaki sposób wykonany jest garaż oraz jaki wybór jego konstrukcji możemy wybrać. Jeśli będzie stał na zupełnie odsłoniętym terenie, to dobrze jest wybrać taki o spadowym dachu, co umożliwi np. ściekanie wody czy też łatwe usuwanie śniegu w zimie. Garaże murowane będą lepsze pod względem ocieplenia, mają jednak dwie wady: są o wiele droższe oraz niemożliwe do przeniesienia z miejsca na miejsce, np. na czas generalnego remontu podwórka. W blaszakach natomiast nadal możemy wybrać odpowiednie ocieplenie, sposób otwierania czy rozmiar garażu.
A może wiata?
Jeśli szukamy dobrego zagospodarowania terenu przy domku na działce rekreacyjnej, czyli w miejscu, gdzie raczej bywamy nie na co dzień, dobrym wyborem może być wiata firmy Alicja. Wiaty mają to do siebie, że są o wiele tańsze w zakupie oraz montażu, a także można je w prosty sposób rozmontować i przenieść w inne miejsce. Z uwagi na to, że dają zadaszenie, a nie zajmują płaszczyzny pionowej, możemy zakupić wiatę nieco większą od tej, która jest nam konkretnie potrzebna, co sprawi, że ustawimy pod nią zarówno większy samochód, jak i więcej pojazdów – np. w razie wizyty gości. Daje to również dodatkową, zadaszoną przestrzeń na naszym podwórku.