Fotoodmładzanie twarzy – jakich efektów możesz spodziewać się po zabiegu

Fotoodmładzanie to zabieg przeznaczony dla tych osób, na których skórze widać pierwsze oznaki starzenia. Stosować go można w zasadzie w każdym wieku. Do zabiegu fotoodmładzania nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Nie powinny jednak decydować się na niego osoby opalone.

Odmładzanie twarzy w praktyce

Fotoodmładzanie twarzy Kraków doskonale wpływa na wygląd skóry i jej kondycję. Prowadzi do zwężenia rozszerzonych porów i skutecznie usuwa zmiany naczyniowe na twarzy czy różnego rodzaju przebarwienia. Reaktywują się tkanki skóry, a włókna kolagenowe ulegają przebudowie. Skóra staje się naprężona, a zmarszczki widocznie się zmniejszają. Nic więc dziwnego w tym, że fotoodmładzanie staje się coraz popularniejsze.

Czy fotoodmładzanie to zabieg dla każdego?

Na odmładzanie twarzy nie powinny decydować się osoby posiadające opaloną skórę oraz chorzy na cukrzycę. Zabieg nie jest odpowiedni dla kobiet ciąży, osób cierpiących z powodu bielactwa czy łuszczycy. Nie poleca się go także przy schorzenia endokrynologicznych czy zaburzeniach krzepnięcia.

Na czym polega fototomładzanie twarzy?

Na początku odbyć powinna się konsultacja, w czasie której lekarz ocenia stan skóry. Przed samym zabiegiem nie wolno przez 24 godziny spożywać alkoholu. Odmładzanie wykonywane jest w gabinecie medycyny estetycznej przy użyciu specjalnego pulsującego światła o niskiej gęstości. Dzięki niemu skóra zaczyna się stopniowo rozgrzewać. Dochodzi więc do skrócenia, przebudowy i produkcji nowych włókien kolagenu. Przebarwienia brązowieją, a po upływie kilkunastu dni złuszczają się.

Zmiany naczyniowe na twarzy w początkowej fazie zaczerwieniają się i stają się wypukłe, ale z czasem znikają. Cały zabieg trwa do godziny czasu, w zależności od potrzeb skóry danej osoby. W czasie fototomładzania twarzy można odczuwać lekkie szczypanie. Wszystkie dolegliwości nie są jednak dokuczliwe i szybko ustępują. Po zabiegu na skórę nakłada się specjalny krem kolagenowy. Warto natomiast wstrzymać się od kosmetyków z alkoholem w składzie.

Sprawdź ofertę fotoodmładzania salonu Celeste w Krakowie: https://salonceleste.pl/fotoodmladzanie-t3/