Dron Mantis Q jako konkurent DJI

Kompaktowy oraz wytrzymały dron podróżny, wywołuje uśmiech na twarzach osób interesujących się technologiami. Prosty o obsłudze quadrocopter od firmy Yuneeca, sprawdzi się jako kompan wycieczek i zapewni niezapomniane wrażenia. Dzięki sterowaniu głosem, trybowi sport oraz algorytmowi rozpoznawania twarzy sprawia, że staje się gadżetem niezastąpionym.

Jakie funkcje posiada Mantis Q?

Dron posiada nową funkcję, pierwszy raz dodaną przez firmę, a mianowicie opcję sterowania głosem. Słucha poleceń takich jak: lot w powietrze, zrobienie filmu lub zdjęć czy też lądowanie. Dodatkowo urządzenie posiada funkcję rozpoznawania twarzy, zapewniając doskonałe zdjęcia. Drugą funkcją w jaką dron został wyposażony jest długi czas lotu, aż do 33 minut pozostawania w powietrzu. Możliwe jest to dzięki wydajnej konstrukcji. Dodatkowo posiada mały rozmiar i po złożeniu osiąga 168x96x58 mm i waży mniej niż 500g. Dzięki minimalnym wymiarom idealnie nadaję się na wycieczki i inne wyjazdy.

Zdjęcia oraz filmy

Zintegrowana kamera w którą jest wyposażony Mantis Q, pozwala na nagrywanie i robienie zdjęć. Kamerę w urządzeniu można odchylić nawet do 90 stopni w dół, a także 20 w górę. Dron każde zdjęcia o rozdzielczość 4800×2700 (16:9) albo 4160×3120 (4:3), zapisuje na karcie w formacie JPEG lub DNG. Natomiast filmy nagrywane z drona zapisuje w rozdzielczości 4k. Elektronicznie stabilizowany obraz o rozdzielczości 1920×1080, solidny i energooszczędny system EIS, stawiają wysoką poprzeczkę konkurencji. Wyposażenie drona w tryb autonomicznego lotu (orbitowanie wokół punktu, wznoszenie z oddaleniem), pozwala na nagrywanie ujęć kinowych. Aby wrzucać multimedia na strony internetowe, urządzenie zostało wyposażone w funkcję Instant Sharing.

Sterowanie Mantis Q

Aparatura sterująca w którą został wyposażony dron, kontroluje go na odległość 800m. Swoją intuicyjność zawdzięcza automatycznej i zaawansowanej stabilizacji lotu (utrzymuje pozycję i wysokość). Pozwala to na sterowanie bez szkoleń. W celu zwiększenia bezpieczeństwa i dla ułatwienia kontroli, jest możliwość utworzenia „wirtualnego ogrodzenia”, którego nie może przekroczyć. Precyzyjne czujniki GPS i IPS, sterują z łatwością dronem w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Oprogramowanie urządzenia oparto na systemie Px4, znanego ze stabilności i niezawodności. Strefy No Fly Zone zapobiegają zbliżaniu się przypadkowo do lotnisk. Mantis Q bez wyraźnego polecenia osoby użytkującej, nie przesyła żadnych multimediów, ani żadnych innych danych na serwery zewnętrzne. Posiada także tryb Sport, który umożliwia osiągnięcie prędkości do 72 km/h, nie tracąc swojej zwrotności.

Cena Drona Mantis Q

Zestaw w opcji standardowej posiada aparaturę sterującą, zapasowe śmigła, akumulator i ładowarkę umożliwiającą ładowanie aż trzech akumulatorów. Cena takiego zestawu w detalu to około 2150 złotych. Natomiast zestaw Valuepack, który jest rozszerzony o dwa akumulatory, kolejnie zapasowe śmigła i mała, poręczną torbę na akcesoria oraz drona, kosztuję około 2580 złotych w detalu.