Dobry adwokat to znaczy jaki?

Dziś na rynku funkcjonuje wiele kancelarii prawnych. Oznacza to, że znalezienie dobrego prawnika nie jest takie łatwe. Tymczasem w życiu zawsze może zdarzyć się sytuacja, kiedy pomoc prawnika będzie niezbędna. Może być to sprawa spadkowa czy rodzinna. Czym zatem kierować się przy wyborze prawnika i co świadczy o tym, że dany prawnik jest dobry?

Doświadczenie i konkretna specjalizacja

Jednym z głównych kryteriów przy wyborze prawnika powinno być jego doświadczenie oraz specjalizacja. Decydując się na konkretnego prawnika warto zatem zapoznać się z jego doświadczeniem. Pod uwagę wziąć można takie elementy jak uczelnia, na której ukończył prawo, gdzie realizował aplikację, a przede wszystkim ile lat aktywnie praktykuje. Pamiętać także trzeba o tym, że często dobry adwokat specjalizuje się w konkretnej dziedzinie prawa. Trudno sobie wyobrazić, aby prawnik doskonale znał się na każdej dziedzinie prawa. Zwykle prawnicy specjalizują się w konkretnych dziedzinach. Może być to np. prawo rodzinne, prawo cywilne czy prawo gospodarcze. Dlatego dobra kancelaria prawna zatrudnia prawników specjalizujących się w różnych dziedzinach. Dzięki temu jest w stanie zając się różnego rodzaju sprawami.

Odpowiednie podejście do klienta

Dobrego prawnika charakteryzuje także właściwe podejście do klienta. Musi być ono przede wszystkim profesjonalne. Ale to nie wszystko. Dobry prawnik realizując usługi prawne musi wykazać się także delikatnością, zrozumieniem i wrażliwością. Zwłaszcza jeśli sprawa dotyczy np. kwestii rodzinnych. Dobry prawnik musi także wykazać się pełnym zaangażowaniem podczas swojej pracy. Dla klienta jego sprawa może być na wagę życia i śmierci. Klient musi zatem widzieć, że wybrany przez niego prawnik podchodzi do sprawy poważnie i profesjonalnie. Nie można zapomnieć także o tajemnicy adwokackiej. każdy prawnik ma obowiązek zachowania w tajemnicy przed osobami trzecimi wszystkich kwestii dotyczących prowadzonej przez siebie sprawy. Innymi słowy, klient musi czuć zaufanie wobec swojego prawnika. Na koniec warto wspomnieć także o lojalności. To również cecha obowiązkowa dla dobrego prawnika. Klient musi być dla prawnika najważniejszy. Żadne osoby trzecie nie mogą wpłynąć na jakość reprezentowania swojego klienta przez prawnika.