Dlaczego warto zdecydować się na wynajem magazynów?

Wiele firm staje przed wyborem czy zbudować własną halę magazynową, czy też skorzystać z usług magazynu zewnętrznego. Obie te opcje są równie popularne. Poniżej można znaleźć najważniejsze argumenty przemawiające za tym, że lepiej jest wynająć magazyn.

Po pierwsze, czas
Wynajem magazynu pozwala oszczędzić mnóstwo czasu, który potrzebny jest na wybudowane hali magazynowej. Nie chodzi tu tylko o wzniesieniu budynku, ale uzyskanie pozwoleń, decyzji, późniejsze dopuszczenie do użytkowania oraz wyposażenie magazynu. Wynajmując przestrzeń magazynową można rozpocząć przechowywanie towarów „tu i teraz”. Nie trzeba czekać, aż magazyn powstanie. Często firmy decydujące się na budowę własnego magazynu muszą korzystać z magazynowania na zewnątrz podczas budowy obiekt.

Po drugie, koszty
Niewątpliwie budowa własnego magazynu to gigantyczny wydatek. Może okazać się on nawet nieopłacalny, gdy koszty jego budowy i utrzymania będą zwracać się przez długie lata. Wynajem magazynów zewnętrznych może okazać się o wiele bardziej praktyczny i tańszy. Plusem jest fakt, że koszty magazynowania są rozłożone w czasie i nie trzeba decydować się na utopienie kapitału w budowie.

Po trzecie, elastyczność
Kolejnym plusem, jaki niesie ze sobą wynajem magazynów w stosunku do posiadania własnych, jest oczywiście możliwość dopasowania się do potrzeb wynajmującego. Można przechowywać w nim kilka palet lub całe ich setki. Zaletą jest, że bez względu na aktualną ilość towarów do magazynowania, płaci się tylko za tyle, ale przebywa właśnie na magazynie. W końcu posiadanie własnego magazynu wiąże się to ze stałymi kosztami utrzymania hali magazynowej.

Po czwarte, ograniczenie obowiązków
Magazyn zewnętrzny wiąże się także z ograniczeniem obowiązków w firmie, która korzysta z jego usług. Nie musi ona zatrudniać rzeszy magazynierów, wysyłać ich na kursy itp. Nie ma też potrzeby dbania o magazyn, np. właściwą temperaturę i wilgotność. Te czynności wykonuje ekipa magazynu zewnętrznego, a przedsiębiorca ma więcej czasu na prowadzenie własnego biznesu.

Artykuł powstał we współpracy z MAGAZYNY.online – Magazyny do wynajęcia