Dlaczego warto częściej pić białą herbatę? 3 powody

Biała herbata nie tylko wyróżnia się interesującym smakiem i aromatem, ale również posiada liczne właściwości prozdrowotne, które powodują, że warto pić ją regularnie.

Czym jest biała herbata?

Biała herbata przyrządzana jest z młodych listków i pączków herbaty chińskiej (Camellia sinensis). Są one zbierane wczesną wiosną, a potem suszone na słońcu, dlatego też nie zachodzi w nich intensywny proces fermentacji. Napar ten posiada lekko żółtawą barwę i delikatny smak bez goryczki.

Tradycyjnie herbata biała jest uprawiana w chińskiej prowincji Fujian, ale aktualnie coraz częściej jest ona produkowana także poza terenem Chin, na przykład w Indiach. Jest to jedna z najdroższych odmian herbaty. Teraz dostępna jest także w Polsce – posiada ją w swojej ofercie firma Big-active.pl.

Podobnie jak herbata zielona, także herbata biała zawiera wiele wartościowych substancji, w tym między innymi dużą ilość przeciwutleniaczy (antyoksydantów) w postaci polifenoli i katechin. Jakie właściwości posiada napar tego rodzaju?

1. Zmniejsza ryzyko nowotworów

Ze względu na zawartość przeciwutleniaczy biała herbata pozwala na zmniejszenie ryzyka pojawienia się nowotworów. Chroni ona także przed przedwczesnym starzeniem się komórek przez zabezpieczenie ich DNA – w efekcie pozwala na zachowanie młodości na dłużej!

2. Wspomaga pracę układu krwionośnego i serca

Biała herbata polecana jest również tym osobom, które pragną zadbać o swoje serce oraz cały układ krwionośny. Zawarte w niej składniki pomagają w normowaniu ilości złego cholesterolu LDL w organizmie, który odpowiedzialny jest za powstawanie miażdżycy naczyń krwionośnych, a także w regulacji ciśnienia krwi

3. Oczyszcza organizm z toksyn

Zawarte w białej herbacie składniki naturalnie oczyszczają organizm z toksyn – posiadają właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne, dlatego wspomagają jego wewnętrzną detoksykację. Jest to widoczne między innymi w poprawie stanu cery, która staje się lepiej nawilżona, czystsza i mniej podatna na powstawanie wyprysków.

Biała herbata to świetny wybór dla każdego, kto chce zadbać o swoje zdrowie!