Dlaczego stelaż WC jest lepszy od klasycznego kompaktu?

miska-wc

Łazienka na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat bardzo się zmieniła. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że jest to pomieszczenie, które przeszło największą metamorfozę w całym domu. Kiedyś było to miejsce, w którym wykonywane były dane czynności higieniczne, robiło się pranie, a potem je suszyło. Obecnie łazienka spełnia znacznie więcej funkcji. Ma być to bowiem miejsce, gdzie także odpoczniemy, zrelaksujemy się po ciężkim dniu. Z tych względów każdy element łazienkowego wyposażenia jest tak ważny. Coraz więcej osób stawia na stelaże podtynkowe WC, na których montowane są miski. Podwieszane miski coraz częściej wypierają klasyczne kompakty. Jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego tak się dzieje – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem! Zapraszamy!

Zalety stelaży podtynkowych WC

Mając do wyboru klasyczne stojące kompakty i miski WC podwieszane tak naprawdę nie można jednoznacznie stwierdzić, które z tych urządzeń jest lepsze. Wiele zależy bowiem od indywidualnych preferencji, od tego, czy możliwy jest montaż stelaża podtynkowego, a także i od zasobności portfela.

Z pewnością jednak można stwierdzić, że miski WC podwieszane wyglądają bardziej estetycznie, niż te stojące i to właśnie one są bardziej dopasowane do wnętrz nowoczesnych minimalistycznych. Podwieszane miski WC (sklep www.lazienkiabc.pl) zresztą dostępne są nie tylko w różnych rozmiarach, kształtach, różnią się zastosowanymi technologiami, ale także i kolorystyką. W ostatnich sezonach dużym zainteresowaniem cieszą się czarne miski WC, które idealnie pasują do czarnych łazienek – lub wręcz przeciwnie, mogą być ciekawym kontrapunktem kolorystycznym w pomieszczeniach jasnych czy wręcz białych.

Poza tym miski WC montowane na stelażach podtynkowych zajmują mniej miejsca. Elementy takie jak spłuczka, rura odpływowa i stelaż schowane są w ścianie. Widoczna jest sama miska oraz przycisk spłukujący. Nie dość, że takie zestawy podtynkowe zajmują mniej miejsca, to także mają wpływ na optyczne powiększenie wnętrza, właśnie ze względu na widoczną podłogę.

funkcjonalna-lazienka

Stelaże podtynkowe – idealne do małych łazienek!

W niewielkich łazienkach każdy centymetr wolnej przestrzeni jest na wagę złota. Z tego względu właśnie stelaże podtynkowe z miskami podwieszanymi są częstszym wyborem. Niektórzy producenci ceramiki posiadają modele kompaktowe, które są mniejsze od standardowych. Na rynku znajdują się także narożne stelaże, które mogą sprawdzić się także w ultra małych łazienkach lub takich o nietypowym ustawieniu.

Porównując miski WC podwieszane oraz tradycyjne kompakty należy wziąć także pod uwagę montaż tych urządzeń. W tej rozgrywce z pewnością wygrywają kompakty, które wystarczy połączyć z rurą odpływową. Natomiast montaż stelaża podtynkowego jest bardziej skomplikowany i pracochłonny. Wymaga skucia tynków i potem ci zakrycia. Najkorzystniej pracę taką wykonać podczas gruntownego remontu.