Dlaczego przy wyborze ubranek dla dzieci warto stawiać na naturalne materiały?

dlaczego-przy-wyborze-ubranek-dla-dzieci-warto-stawiac-na-naturalne-materialy

Wybór odpowiednich ubranek dla dzieci może być prawdziwym wyzwaniem. Z jednej strony rodziców kuszą urocze kolory i wzory, z drugiej jednak strony bezpieczeństwo maluchów jest najważniejsze. Jak mądrze kupować ubranka dla dzieci? Przeczytaj, jakich błędów nie popełniać i sprawdź, co naprawdę warto kupować. Zapraszamy do lektury!

Największe błędy podczas kupowania ubranek dla dzieci

Zacznijmy jednak od samego początku, czyli od najważniejszych i największych błędów popełnianych przez rodziców podczas kupowania ubranek dla dzieci. Przede wszystkim jest to kierowanie się wyłącznie wyglądem bluzeczek czy spodenek. Oczywiście, modne ubranka dla dzieci kuszą wzorami i kolorami, a dziecko z całą pewnością będzie prezentowało się w nich stylowo i uroczo. Z całą pewnością dobrze, jeżeli ubrania podobają się tak rodzicom, jak i dziecku. Jednak nigdy nie należy zwracać uwagi wyłącznie na kolory czy ciekawe aplikacje. Na pierwszym miejscu należy postawić materiał, na drugim brak nadmiernej ilości zdobień, a na trzecim łatwość czyszczenia i użytkowania. Czy wiesz, że wiele ubranek nie można prać w wyższej temperaturze ani suszyć w suszarce bębnowej? W przypadku dziecięcej odzieży coś takiego jest niedopuszczalne, dlatego należy bardzo dokładnie czytać wszystkie metki.

Czy bawełniane ubranka dla dzieci są najlepsze?

Wielu rodziców kupuje bawełniane ubranka dla dzieci, ponieważ uchodzą one za najlepsze i najbezpieczniejsze. Czy jest to prawda? Zdaniem ekspertów i rodziców: tak. Bawełna to jeden z najlepszych materiałów do szycia dziecięcych ubranek. Jest lekka, przyjemna w dotyku, pozwala skórze oddychać, a do tego rzadko można spotkać dziecko, które miałoby na nią alergię. Można ją prać w nawet wysokiej temperaturze, a do tego suszyć w suszarce. Z bawełny szyje się tak sportowe dresy idealne na wiosnę i zimę, jak i komplety na krótki rękawek doskonałe na lato. Najlepsza jest oczywiście bawełna organiczna, jednak to nie jedyna możliwość!

Oprócz bawełny warto zwrócić uwagę na muślinowe ubranka dla dzieci. Muślin bawełniany uchodzi za jedną z najdelikatniejszych tkanin na świecie, dzięki czemu nie podrażnia wrażliwej skóry malucha. Ubranka dziecięce z muślinu idealnie sprawdzają się na ciepłe, wiosenno-letnie dni. Rodzice mogą sięgnąć po muślinowe komplety, ale również bluzeczki, spodenki czy sukienki. Czemu zawdzięczamy tak doskonałe właściwości muślinu? Siła tkwi w splocie tkaniny, który jest stosunkowo rzadki. Dzięki temu skóra może swobodnie oddychać, a maluch nie poci się nadmiernie. Wszelka wilgoć jest łatwo odprowadzana, a co ważne – muślinowy przypisuje się właściwości antybakteryjne. Wybierając zatem ubranka dla dzieci, warto zwrócić uwagę na naturalne materiały. A my nie mamy najmniejszych wątpliwości, że to właśnie ubranka dziecięce z muślinu i bawełny są najlepszym wyborem dla najmłodszych!

Czym jest bezpieczna odzież dziecięca?

Kupując dziecięce ubranka, warto zwrócić również uwagę na ich bezpieczeństwo. Naturalne materiały są niezwykle ważne, ale to nie jedyne czynniki, które powinny decydować o zakupie. Co na ten temat mówi specjalista z Tutumbaby – bawełniane ubranka dla dzieci?

Bezpieczne odzież dziecięca to takie ubrania, które nie zagrażają maluchowi pod żadnym względem. Przede wszystkim najważniejszych jest tutaj materiał. Nie może to być żadna sztuczna tkanina, na przykład poliester, który mógłby uczulać czy podrażniać delikatną i wrażliwą skórę malucha. Ponadto bardzo ważny jest rodzaj aplikacji. Jeśli są wykonane z farby wzbogaconej toksycznymi dodatkami, trudno mówić tutaj o jakimkolwiek bezpieczeństwie. Poza tym istotny jest również sposób wykonania. Zamki są odpowiednio zabezpieczone tak, aby nie wciągnęły skóry malucha. Oprócz tego bezpieczne ubranka dziecięce nie mają nadmiernej ilości zdobień, które maluch mógłby na przykład połknąć.

Kupując ubranka dla dzieci, należy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem maluchów. Zgodzisz się z nami, że materiał ma tutaj ogromne znaczenie. Naturalne tkaniny zawsze są najlepszym wyborem, dlatego sięganie po bawełnę czy muślin bawełniany to z całą pewnością dobry pomysł.