Dlaczego gry i zabawki Hasbro są popularne na całym świecie?

dlaczego-gry-i-zabawki-hasbro-sa-popularne-na-calym-swiecie

Chyba każde dziecko ma chociaż jedną zabawkę pochodzącą z fabryki amerykańskiego koncernu Hasbro – prawdziwego giganta w branży gier i zabawek. Ciastolina Play-Dooh, kucyki z serii My Little Pony, kolekcjonerskie figurki bohaterów Marvela czy kultowe Monopoly to tylko niektóre z produktów tej firmy. Co stoi za ich fenomenem i w jaki sposób trzej bracia z Polski podbili świat zabawek?

Historia firmy Hasbro w pigułce 

Koncern Hasbro niedługo będzie świętować 100 urodziny. Jego historia zaczęła się bowiem w 1923 roku, kiedy to trzej bracia, Żydzi polskiego pochodzenia, założyli w amerykańskim mieście Providence firmę nazwaną od ich nazwiska: Hassenfeld Brothers. Na początku sprzedawali tekstylia i szyli piórniki, ale prawdziwy sukces odnieśli dopiero, gdy zajęli się produkcją zabawek. Ich pierwszym hitem był Mr. Potato Head stworzony w 1952 roku (znany między innymi z filmu Toy Story).

Pierwsze zabawki Hasbro to figurki związane z militariami oraz przedstawiające znane postacie z filmów i bajek dla dzieci, między innymi na licencji Disneya czy Star Wars. Z czasem firma zaczęła produkować również gry planszowe, w tym słynne Monopoly, które stały się popularne nie tylko w Ameryce, ale na całym świecie. Obecnie koncern Hasbro jest drugim pod względem wielkości producentem zabawek na świecie. Pierwsze miejsce zajmuje inna amerykańska firma, a zarazem największy rywal – Mattel.

Od Play-Dooh po Nerfy, czyli niezwykle szeroka oferta zabawek Hasbro 

Misją, jaką postawili przed sobą twórcy Hasbro, było dostarczanie zabawek dzieciom w różnym wieku. Patrząc na niezwykle szeroki wachlarz ich propozycji, można śmiało stwierdzić, że udało się ją zrealizować w 100 procentach. W ofercie Hasbro każdy, również całkiem dorosły fan zabawek znajdzie coś dla siebie. Wśród najważniejszych marek tego giganta trzeba wymienić:

  • Play-Dooh – słynna ciastolina produkowana z mąki, wody i soli, dostępna w różnych kolorach i z szeroką gamą akcesoriów;
  • My Little Pony – figurki kucyków, które doczekały się własnej animacji, produkowane od 1983 roku;
  • Star Wars – figurki postaci z Gwiezdnych Wojen;
  • Transformers – roboty zmieniające się w samochody, dla których wymyślono świat przedstawiony;
  • Disney Princess – zabawki, lalki i kostiumy inspirowane księżniczkami z bajek Disneya;
  • Disney Frozen – zabawki na licencji superhitu Kraina Lodu;
  • Marvel – gry, zabawki i figurki przedstawiające superbohaterów Marvela;
  • Nerf – kultowe już wyrzutnie na strzałki piankowe;
  • furReal – interaktywne zwierzątka pokryte przyjemnym w dotyku pluszem;
  • Świnka Peppa – figurki, pojazdy i domki z popularnej brytyjskiej kreskówki.

Zabawki produkowane przez Hasbro wyróżnia bardzo wysoka jakość i dbałość o detale. Dzięki temu figurki i zabawki nie tylko doskonale się prezentują, ale również nadają do intensywnej zabawy i służą dzieciom przez długi czas. Hasbro śledzi najnowsze trendy i stale modyfikuje swoją ofertę, dopasowując ją do aktualnych potrzeb i marzeń najmłodszych – podkreśla nasz rozmówca z internetowej hurtowni z zabawkami Kraina Zabawy.

Kultowe gry planszowe od Hasbro 

Hasbro to jednak nie tylko figurki popularnych postaci i zabawki – jednym z filarów firmy są gry planszowe. Wśród nich zdecydowany prym wiedzie kultowe Monopoly. Firma weszła w posiadanie licencji do tej gry w 1991 roku i od tej pory wydała ją w niezliczonej ilości wersji: od klasycznej, przez licencyjne i przeznaczone dla dzieci, po zmodyfikowane, jeśli chodzi o zasady gry. Poza tą uwielbianą planszówką Hasbro produkuje także zręcznościową Jengę, Twistera, Zgadnij kto to, czy też zabawne gry słowne Taboo i Ka-Blab! Wśród propozycji dla przedszkolaków trzeba wymienić Nadętą rybkę i Pułapkę na myszy, natomiast nastolatki i dorośli cenią sobie strategiczne Ryzyko czy klasyczne Cluedo.

Podobnie jak zabawki od Hasbro również gry tej firmy cieszą się dużą popularnością i uznaniem na całym świecie. Za fenomenem amerykańskiego giganta stoi z pewnością ogrom pracy włożony w projektowanie i udoskonalanie produktów tak, by trafiały w gusta dzieci i ich rodziców, a przy tym były bezpieczne, trwałe i pomysłowe.