Dezynfekcja dłoni jako podstawa higieny

Dłonie to część ciała, na której najbardziej licznie gromadzą się bakterie. Dzieje się tak, gdyż to właśnie dłonie mają najczęstszy kontakt z różnego rodzaju powierzchniami. Czasem nawet wiele razy w ciągu dnia podajemy komuś dłoń czy dotykamy klamki od drzwi, której dotykały setki innych osób.

Gdzie najbardziej konieczna jest dezynfekcja rąk?

Czynności dezynfekujące dłonie mile widziane są tak naprawdę wszędzie, gdyż to właśnie poprzez dłonie przenoszonych jest najwięcej drobnoustrojów. Są jednak miejsca, w których szczególne dbanie o higienę rąk jest bardzo istotne ze względu na ich specyfikę. Są to przede wszystkim szpitale, gabinety lekarskie, kosmetyczne, restauracje czy też hotele. Dezynfekcja dłoni jest więc szczególnie ważna wszędzie tam, gdzie na co dzień przewija się ogromna ilość osób. Właśnie z tego powodu ryzyko przeniknięcia do naszego organizmu różnego rodzaju bakterii jest bardzo nasilone. Każda z osób przebywająca w takich miejscach powinna szczególnie zadbać o higienę swoich rąk. Dlatego też niezbędne jest aby w takich placówkach zamontowane zostały urządzenia do dezynfekcji dłoni. Taki sprzęt może być jednak zastosowany nawet w naszych domach. Szczególnie narażeni na infekcje są ludzie starsi, a także dzieci. Dlatego też, jeśli w naszych domach znajdują się takie osoby, powinniśmy zapewnić im odpowiednie warunki dla prawidłowej higieny.

Jak działają urządzenia do dezynfekcji?

Obecnie na rynku mamy ogromny wybór urządzeń do dezynfekcji rąk. Zainteresowanie nimi cały czas rośnie przede wszystkim z tego względu, że coraz więcej pojawia się też placówek medycznych czy kosmetycznych, a także restauracji czy hoteli. Urządzenia do dezynfekcji rąk mogą działać w różny sposób. Bardziej nowoczesne to takie, które pozwalają na rozpylenie środka dezynfekującego bez użycia rąk. W pozostałych należy w tym celu nacisnąć odpowiedni przycisk.

Odpowiedni środek do dezynfekcji

Ważne jest również, aby urządzenia do dezynfekcji rąk były wyposażone w odpowiedni preparat, który będzie w stanie zabić znajdujące się na naszych dłoniach bakterie i wirusy. Warto zainwestować w środek, który będzie łagodny dla naszej skóry i nie będzie jej podrażniał.