Czym zajmuje się urolog? W czym może nam pomóc?

Każdy z nas może czasem potrzebować porady lekarskiej. Niejednokrotnie wstydzimy się rozmawiać o swoim zdrowiu, w szczególności o dolegliwościach moczowych i płciowych. Często zdarza się, że problemy urologiczne są ukrywane, a to może prowadzić do groźnych powikłań. Dlaczego nie warto ich bagatelizować?

Kim jest urolog oraz czym dokładnie się zajmuje?

Jest lekarzem specjalizującym się w dziedzinie nauki związanej z układem moczowo-płciowym u mężczyzn oraz moczowym u kobiet. Zdarza się również, że ze sprawami podłoża intymnego zgłaszają się też panie. Różnorodne choroby leczymy właśnie dzięki temu specjaliście i nie ma to znaczenia, jakiej jesteśmy płci.

Aby jakość wizyty była satysfakcjonująca

Gdy chcemy, żeby usługa była świadczona na najwyższych standardach, niejednokrotnie wybieramy gabinety prywatne. Dobry urolog w dzisiejszych czasach jest bardzo cenionym ekspertem. Często jednak wstydzimy się do niego wybrać. Należy nadmienić, iż ta kwestia przestaje być tematem tabu. Urologia nie musi być dla nas stresująca, wystarczy się tylko dobrze nastawić i przygotować. Na badanie musimy ze sobą zabrać historię choroby (jeśli posiadamy), wyniki oraz spis leków przyjmowanych (ostatnio bądź aktualnie). Dobrze, gdy poinformujemy o wszelkich dolegliwościach. Przystępując do badania należy zadbać o higienę osobistą.

Dolegliwości urologiczne

Urolog zajmuje się różnorodnymi dolegliwościami. Zgłosić się do niego możemy z krwiomoczem, w przypadku stanów zapalnych układu moczowego lub narządów płciowych, kamicy, torbieli nerek, a nawet w przypadku problemów z erekcją. Popuszczanie moczu, bądź też jego zaleganie, urolog potrafi wyleczyć. W przypadku wykrycia torbieli, wodniaków czy też nowotworów, także jesteśmy kierowani do tego lekarza.

Specjaliści z powołania

Każdy dobry urolog do swojego zawodu podchodzi poważnie. Jeśli zależy nam na profesjonalnej wizycie warto zaczerpnąć opinii na temat najlepszych specjalistów w okolicy. Kraków jest miastem, gdzie lekarza z powołania łatwo odnaleźć. Dobrze, gdy zdecydujemy się na wizyty najwyższych jakości, w dobrze wyposażonych gabinetach – wówczas nasz problem zostanie skutecznie zażegnany. Dyskrecja oraz komfort prowadzonego leczenia jest niezmiernie istotny. Dlatego decydujemy się na urologa, do którego możemy mieć pełne zaufanie.