Czym kierować się przy wyborze kancelarii adwokackiej przy sprawie alimentacyjnej?

Czasami ciąg zdarzeń w naszym życiu, przynosi nam takie sytuacje, w których pomoc prawnika staje się dla nas na wagę złota. Tak na przykład zdarza się, kiedy przytrafia nam się konieczność rozprawy o alimenty. Jaką kancelarię wybrać i na co zwrócić uwagę przy wyborze adwokata?

Należy oczywiście rozeznać się z cechami, które muszą być widoczne już na pierwszy rzut oka, jeśli mowa o dobrej kancelarii prawnej oraz mieć na uwadze jak może wyglądać taka rozprawa, co konkretnie chcemy uzyskać.

Jak zazwyczaj wygląda sprawa alimentacyjna?

Sąd przy określaniu udziału rodzica w kosztach utrzymania dzieci bierze pod uwagę:

  • miesięczny koszt utrzymania dziecka
  • możliwości zarobkowe oraz majątkowe rodziców
  • osobisty wkład każdego z rodziców odnośnie opieki oraz wychowania dziecka
  • w przypadku wyroku rozwodowego, sąd bierze pod uwagę również poziom na jakim strony żyły podczas trwania małżeństwa

Udzielając odpowiedzi na te pytania musimy mieć na uwadze wskazówki, które otrzymamy od prawnika/adwokata, ponieważ taka osoba jest w stanie doskonale nam wskazać jakie zagadnienia są dla sądu istotne.

Jaka powinna być obiektywnie dobra kancelaria prawna?

Najważniejszym aspektem jest doświadczenie adwokatów, którzy w niej pracują. Ponadto równie ważne jest ich podejście do klienta, ponieważ firmy, które będą traktowały nas w sposób hurtowy nigdy nie pozwolą nam osiągnąć oczekiwanego sukcesu. Tylko i wyłącznie pełne zaangażowanie adwokatów pozwoli nam przynieść oczekiwane rezultaty, przy naprawdę sumiennej współpracy, łączącej się z dokładną analizą, niezbędną do wyszukania najlepszej linii obrony.

Dobry adwokat powinien być (wbrew pozorom) skuteczny nie tylko w sądzie. Wiele osób uważa, że adwokat jest kimś , kto po prostu wygrywa wszystkie sprawy w sądzie, co jest oczywiście słusznym przypisaniem kompetencji, które jak najbardziej ma swoją podstawę, natomiast należy pamiętać, iż w dzisiejszych czasach często bardziej opłacalne jest rozwiązanie sporu jeszcze na etapie przedsądowym. Kierując się tym stwierdzeniem – dobry prawnik powinien wyróżniać się szeroką wiedzą prawniczą, a także wysokimi umiejętnościami negocjacyjnymi.

Podsumowanie

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług prawnika, który już na samym wstępie poinformuje nas, iż specjalizuje się w dziedzinie spraw alimentacyjnych. Biorąc pod uwagę opisane wyżej aspekty jesteśmy w stanie naprawdę ułatwić sobie cały proces na wszystkich jego etapach.