Czym kierować się przy wyborze adwokata?

7Czasem zdarza się sytuacja, w której koniecznością jest skorzystanie z usług dobrego prawnika czy radcy prawnego, z którego pomocą osiągniemy sukces i zamierzony cel. Niestety najpierw musimy znaleźć odpowiednią osobę, która będzie nas reprezentować na rozprawie sądowej, a więc czym się kierować przy wyborze?

Ważne jest aby szukać odpowiedniego adwokata, który specjalizuję się wyłącznie w sprawach związanych z konkretnym tematem, takiego posiadającego doświadczenie i wiedzę z odpowiedniej dziedziny prawnej.

Jakimi cechami powinien wyróżniać się dobry prawnik?

Przede wszystkim doświadczenie w zawodzie jest kluczowym kryterium wyboru adwokata. Warto poprosić wcześniej o CV i portfolio, z których dowiemy się jakimi sprawami wcześniej zajmował się prawnik i jak duże jest jego doświadczenie.

Stosunek do sprawy jest również ważnym elementem, o którym dowiemy się na pierwszym spotkaniu. Jak wygląda profesjonalne podejście prawnika? Przede wszystkim jest on mocno 1zaangażowany w sprawę oraz umiejętnie i zrozumiale przekazuje informacje klientowi – nie językiem prawniczym, zwykle nie zrozumiałym.

Kolejnymi cechami są konkretność, konsultacje na bieżąco, szybkość i terminowość. Łatwo możemy to sprawdzić np: kontaktując się z poprzednimi klientami adwokata.

Dobry adwokat niewątpliwie wyróżnia się skutecznością w realizacji celów określonych przez klienta, ale również osiąga je zgodnie z obowiązującymi zasadami etyki adwokackiej.

Jak i gdzie szukać dobrego adwokata, kancelarii?

Trudnym procesem jest znalezienie odpowiedniej osoby, która w pełni zajmie się prowadzeniem sprawy oraz rozwiązaniem jej na naszą korzyść. Najłatwiej jest wybrać prawnika z polecenia, który zajmował się sprawą naszego znajomego, ale należy brać pod uwagę tylko opinie związane z podobną tematyką do naszej sprawy. Jak wiadomo niewielu jest specjalistów dobrych z każdej dziedziny. Sporo opinii możemy znaleźć również w internecie, na różnych portalach społecznościowych czy forach. Pamiętajmy, że wiele treści jest niewiarygodnych i należy zwracać uwagę tylko na dobre źródła, w których nie ma spamu czy plotek. Warto też poszukać w okolicy kancelarii prawniczej, o której łatwo będzie zdobyć opinie, a także upewnić się o jej działaniach i jakości oferowanych usług. Dobrą kancelarię znajdziemy na stronie www.zubek-gatner.pl, klikając w link, w prosty sposób można porównać kilka ofert oraz usług i wybrać najbardziej korzystną dla siebie.

Przed wyborem warto jeszcze wykonać telefon i zapytać o kilka kwestii odnośnie naszego postępowanie sądowego, m.in jak będzie prowadzona sprawa, czy koszty obejmują cały proces, czy w przypadku kolejnych terminów będą naliczane dodatkowe opłaty, jak wygląda strategia działania. Po wstępnej rozmowie znacznie łatwiej będzie nam zdecydować się i podjąć decyzje.

8Doświadczenie i wiedza

Wielu jest prawników oraz kancelarii świadczących profesjonalne usługi, ale jak wiadomo nie zawsze jakość ich usług jest porównywalna i często pozostawia wiele do życzenia. Tak więc priorytetem jest wybór osoby doświadczonej, posiadającej odpowiednie kompetencje. Coraz częściej młodzi prawnicy nie odbiegają wiedzą od starszych kolegów z branży.

Należy uświadomić sobie, że wiedza i doświadczenie dobrego specjalisty z określonej dziedziny prawnej będzie miało przełożenie na koszty usługi.

Cena usług

To niewątpliwie podstawowe kryterium, na które zwracają klienci. Wiadomo im większa cena tym gwarancja profesjonalnych usług, ale czy zawsze? Konkurencja w branży adwokackiej z dnia na dzień się powiększa i niektórzy specjaliści po prostu obniżają ceny usług, aby nadal cieszyć się sporym zainteresowaniem ich usług. Trzeba liczyć się z tym, że stopień trudności danej sprawy będzie miał również znaczący wpływ na koszty usługi.

Kierowanie się powyższymi kryteriami znacznie ułatwi nam znalezienie odpowiednio dobrego prawnika czy kancelarii adwokackiej, co przełoży się na łatwiejsze zrozumienie problemu, w którym się znajdujemy i skuteczne rozwiązanie go.