Czym jest laser diodowy Sirona?

Stomatologia to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin medycyny. Specjaliści z jej zakresu stale próbują znaleźć rozwiązania ułatwiające leczenie i skracające je do minimum. Jednym z przykładów takich nowinek technicznych jest laser diodowy Sirona. Jego wykorzystanie jest znacznie powszechniejsze, niż wam się wydaje. Dziś pokażemy wam, czym jest i jak działa laser diodowy Sirona i co najważniejsze — gdzie jego wykorzystanie jest uzasadnione? Odpowiedź czeka w dalszej części artykułu.

Laser diodowy Sirona — jak działa?

Laser diodowy Sirona to jedno z urządzeń, które zrewolucjonizowało to, jak działa współczesna stomatologia. Jego nieocenioną zaletą jest uniwersalność, gdyż laser ten znajduje swoje zastosowanie w leczeniu dolegliwości bólowych, stanów zapalnych i w zakresie regeneracji tkanek. Jego wszechstronne działanie znalazło swoje miejsce w wysokiej klasy klinikach stomatologicznych takiej jak https://cenker.pl/!

Jak jednak działa wymieniony laser? To bardzo proste — głowica lasera emituje krótkie impulsy o wysokiej częstotliwości co pozwala na precyzyjne cięcie tkanek. Co ważniejsze, nie występuje tu żadne krwawienie! Laser diodowy nie uszkadza także tkanek głębiej położonych, przez co obrzęk jest znacznie mniejszy. Nie wspomnieliśmy jeszcze o tym, co jest bez wątpienia najciekawszą zaletą wykorzystania lasera Sirona. Otóż zabieg z jego wykonaniem jest… całkowicie bezbolesny, a sam laser przyspiesza gojenie ran.

Gdzie można wykorzystać laser diodowy Sirona?

Skoro wiemy już, czym jest laser diodowy Sirona, to nie sposób nie zastanowić się, w jakich dziedzinach stomatologii jego użycie jest uzasadnione. Przede wszystkim, z uwagi na bezkrwawe rozcinanie tkanek, skrzętnie korzystają z nich specjaliści z zakresu chirurgii stomatologicznej. Laser zostanie wykorzystany na przykład przy nacinaniu i drenażu ropnia dziąsłowego. Laser Sirona można również wziąć pod uwagę przy leczeniu zachowawczy czy nawet leczeniu endodontycznym. Nic tak nie usuwa próchnicy i ewentualnych bakterii obecnych po w kanałach zębowych po oczyszczeniu ich z miazgi!

To jednak nie wszystko, gdyż laser diodowy służy także do usuwania wszelkich stanów zapalnych dziąseł spowodowanych przez wyjątkowo duże nagromadzenie kamienia nazębnego. Dzięki tej technologii możliwe jest znacznie polepszenie stanu dziąseł — całkowicie bezboleśnie!

Laser diodowy Sirona to nowatorskie rozwiązanie, pozwalające na osiągnięcie niezwykle ciekawych rezultatów. Dzięki niepozornej wiązce światła można wykonać szereg zabiegów stomatologicznych — całkowicie bezboleśnie! Czemu więc nie spróbować?