Klimakonwektor można umieścić w biurze, w salach wykładowych, lecz również w mieszkaniu. Zimą podgrzewa powietrze w mieszkaniu spełniając funkcję grzejnika, latem natomiast schładza. Głównym założeniem klimakonwektorów jest poprawienie wentylacji w domu, lokalu lub mieszkaniu i zachowanie konkretnej temperatury w pomieszczeniu.
Warunki termiczne będące w miejscach są zmienne oraz uzależnione od wielu elementów, aury za oknem, narzędzi, jakie tworzą ciepło, światło lub ilości osób z jakimi przebywamy.
Co to jest klimakonwektor
Klimakonwektory to zamknięte w stylowej obudowie zamienniki ciepła z wentylatorem, podłączone zarówno do instalacji grzejnej, jak również chłodniczej. Artykuł łączący grzejnik oraz klimatyzator w jednej obudowie stosowany jest często w budownictwie od lat, lecz przede wszystkim w ogromnych budynkach: bankach, biurowcach, galeriach handlowych – powierzchniach, w jakich dla zapewnienia komfortu użytkownikom potrzebne jest nie jedynie ocieplanie, lecz także schładzanie powietrza, natomiast obie owe czynności powinny być efektywne oraz nie tworzyć zbędnych wydatków.
Jak funkcjonuje klimakonwektor?
Klimakonwektor posiada zintegrowany zamiennik ciepła wspierany wodą i wentylatory wymuszające wymianę powietrza. Ponadto narzędzia owe zaopatrzone są w innowacyjne systemy automatyki, jaka odpowiedzialna jest za zarządzanie ich pracą. Dzięki temu możliwe jest czuwanie nad zachowaniem zadanej temperatury w miejscu oraz zmniejszenie utrat energii. Aby klimakonwektor mógł oddawać ciepło w zimie, potrzebne jest przekazanie do niego wody ogrzewanej w kotle c.o. W lecie tymczasem woda musi być chłodzona w agregacie chłodniczym.
Co osiągamy dzięki klimakonwektorowi?
Przede wszystkim miejsce, ponieważ nie potrzebujemy dwóch specjalnych narzędzi (klimatyzatora oraz grzejnika) – zamieniamy je na jedno. Prócz tego klimakonwektor, sam w sobie nie jest narzędziem ogromnych rozmiarów. Jest atrakcyjny – dostępne na rynku typy mają innowacyjny, przyjemny dla oka wygląd. Dodatkowo klimakonwektor może być zarządzany zdalnie, za pomocą pilota, bądź regulatora ściennego. Klimakonwektorem można sterować na dwa sposoby. Pierwsza możliwość, to zarządzanie jedynie wentylatorem. Woda (czy odmienny element grzewczy) przechodzi poprzez zamiennik, natomiast gdy w miejscu zostanie osiągnięta ustalona temperatura wentylator nawiewny wyłącza się. Nie oznacza to, iż narzędzie przestaje zupełnie działać.
HVAC – dystrybucja urządzeń YORK.