Czy wiesz, jaki smartwatch z NFC wybrać?

Wydaje się, że płatności bezgotówkowe są coraz popularniejsze w naszym kraju. Nic dziwnego – jest to wygodna metoda płatności, która pozwala nam zapomnieć o portfelu. Jeszcze nie tak dawno smartfony z płatnościami NFC były dla nas nowością. Dziś coraz częściej stawiamy na smartwatche. Jaki smartwatch z NFC wybrać?

Smartwatch z płatnością NFC – jak działa?

Dla wielu osób NFC jest całkiem nową technologią. NFC to nazwa odnosząca się do technologii radiowej, dzięki której możemy przesyłać dane bezprzewodowo i bezdotykowo. Swoim działaniem przypomina nieco technologię Bluetooth, jednak nie wymaga źródła energii od stron połączenia.

Smartwatch z płatnością NFC pozwala na dokonywanie płatności zbliżeniowych w wielu miejscach, które posiadają terminal płatniczy, a więc w sklepach, restauracjach, galeriach czy w gabinetach kosmetycznych. Żeby jednak płatność była możliwa, wcześniej musimy podpiąć kartę płatniczą do smartwatcha. Przykładowo w przypadku Galaxy Watch6 będzie to możliwe w aplikacji Google Pay. Gdy już wprowadzimy kartę do aplikacji, wystarczy, że płacąc za zakupy otworzymy aplikację Portfel Google i zbliżymy zegarek do terminalu płatniczego.

Smartwatch z modułem NFC może służyć również do bezpośredniego łączenia się zegarka ze smartfonem wyposażonym w NFC.

Jaki smartwatch z NFC wybrać?

Współcześnie od smartwatchy oczekujemy dużo więcej niż jeszcze kilka lat temu. Licznik kroków, GPS czy możliwość personalizacji wyświetlacza to obecnie podstawowe funkcje, które powinien spełniać inteligentny zegarek. Jaki smartwatch z NFC wybrać, jeśli oczekujemy od niego czegoś więcej?

Dobrym wyborem może być Galaxy Watch6 marki Samsung. To, co go charakteryzuje, to przede wszystkim duży ekran oraz smukła ramka, dzięki którym możemy zobaczyć na ekranie jeszcze więcej treści*. Aby smartwatch mógł dotrzymać Ci kroku w każdych warunkach, zastosowano w nim odporny wyświetlacz ze szkła szafirowego, a także stopień ochrony IP68 oraz 5ATM**.

Osoby aktywne i dbające o zdrowie z pewnością zainteresuje wiele przydatnych aplikacji, takich jak Samsung Health. Dzięki niej możemy monitorować sen*** oraz chrapanie, a także skorzystać z pomocy w wypracowaniu zdrowych nawyków. Jeśli chcemy precyzyjnie dobrać trening czy sprawdzić, jakie tętno osiągamy w trakcie ćwiczeń, wbudowany czujnik Samsung BioActive sprawdzi nasze tętno oraz pracę serca (EKG)****.

Smartwatch z modułem NFC – dodatkowe zalety

Osoby, dla których smartwatch jest uzupełnieniem każdej stylizacji, z pewnością docenią możliwość zmiany paska jednym kliknięciem. Do wyboru mamy paski z różnych materiałów, dzięki którym w jednej chwili zmienimy styl zegarka ze sportowego na elegancki i odwrotnie. Niezależnie od tego, czy chcemy smartwatch damski NFC, czy bardziej męską wersję, jesteśmy w stanie całkowicie spersonalizować zegarek pod siebie. Pomogą w tym dodatkowo wymienne tarcze, dzięki którym nasz smartwatch zyska indywidualny charakter.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

*Rozmiar wyświetlacza Galaxy Watch6 jest porównywany z Galaxy Watch5.

**Galaxy Watch6 jest wodoodporny do 50 metrów głębokości przez 10 minut w klasie 5ATM. Nie nadaje się do nurkowania ani aktywności w wodzie pod wysokim ciśnieniem. Jeśli urządzenie lub ręce są mokre, należy je dokładnie wysuszyć przed użyciem. Galaxy Watch6 zapewnia stopień ochrony (IP68) przed kurzem i słodką wodą do głębokości 1,5 metra przez maksymalnie 30 minut. Więcej informacji, w tym instrukcje dotyczące pielęgnacji/użytkowania, można znaleźć w instrukcji obsługi. Odporność urządzenia na wodę i kurz nie jest trwała i może z czasem ulec zmniejszeniu w wyniku normalnego zużycia.

***Funkcja przeznaczona tylko dla ogólnych zastosowań zdrowotnych i sprawnościowych. Nie jest przeznaczona do wykrywania, diagnozowania lub leczenia jakiegokolwiek stanu zdrowotnego lub zaburzeń snu. Wyniki pomiarów to tylko informacja o charakterze osobistym. W razie potrzeby należy zasięgnąć porady lekarskiej.

****Funkcja EKG oraz pomiaru ciśnienia tętniczego wymaga smartfonu Galaxy z systemem Android 7.0 lub nowszym.Galaxy Watch6 musi mieć zainstalowaną najnowszą wersję Samsung Health Monitor. Alerty Stref tętna są przeznaczone wyłącznie do ogólnych celów związanych z dobrym samopoczuciem i kondycją. Nie są przeznaczone do wykrywania, diagnozowania, leczenia, monitorowania lub zarządzania jakimikolwiek stanami medycznymi lub chorobami. Wszelkie informacje dotyczące zdrowia dostępne za pośrednictwem urządzenia i aplikacji nie powinny być traktowane jako porada medyczna. Użytkownicy powinni zasięgnąć porady lekarza.