Czy warto wykonać flokowanie?

deska-rozdzielcza-flokowanie

Flokowanie deski rozdzielczej wykorzystywane w pojazdach rajdowych jest z przeznaczeniem stosowane również w autach cywilnych. Dodaje wnętrzu sportowy styl, natomiast jeśli wykorzystamy ciekawe odcienie – również indywidualizm.

Flokowana deska rozdzielcza wchłania w pełni spadające światło oraz jej profil nie odbija się w szybie czołowej pojazdu. To duża wartość dla sportsmenów, dla jakich rozpraszające refleksy na szybie mogą znaczyć stratę ważnych sekund bądź wypadnięcie z drogi przy ogromnych szybkościach. My – indywidualni użytkownicy – za pomocą flokowania możemy ożywić wyposażenie własnego pojazdu.

Flokowanie?

Flokowane części są wytrzymałe na oddziaływanie promieni słonecznych, natomiast również wyróżniają się wodoszczelnością i wartościami antystatycznymi. Osoby, jakie zdecydowały się na flokowanie wnętrza uważają, iż właściwie położony flock jest trwały, natomiast złe oceny wystawiają przeważnie osoby, jakie starały się flokować jak najmniejszym nakładem, bez zwracania uwagi na jakość usługi. Najlepiej o wytrzymałości floku może informować fakt, iż można pokryć nim chociażby… powierzchnie kurków.

Co musimy wiedzieć o flokowaniu?

Sam mechanizm polega na pokryciu tzw. strzyżą elementu, na jaki potem wprowadza się klej za pomocą profesjonalnego gnata. Pod wpływem funkcjonowania energii elektrostatycznych małe włosy z jakich składa się strzyża są gromadzone oraz składają się prosto na przestrzeni. Po utwardzeniu tworzą niezwykle interesujący rezultat, jaki optycznie może trochę przywodzić zamsz. Folk może mieć różnorodne odcienie, jakie samodzielnie może wybrać konsument. Prezentuje się rzeczywiście dobrze oraz w zestawieniu z obszywaniu skórą jest techniką relatywnie tanią.

Zalety oraz wady

Niewątpliwą korzyścią owego zabiegu jest niewielka cena. Zwłaszcza w zestawieniu z malowaniem. Flok poradzi sobie idealnie z elementami o podzielonych typach, jaki obszycie było by niezwykle ciężkie. Strzyża stosowana przy owego rodzaju operacjach dostępna jest w wielu odmianach kolorystycznych więc także każdy kierowca może dopasować ją do własnych potrzeb oraz zainteresowań. Flokowane elementy nie gromadzą brudu, natomiast ich oczyszczanie nie potrzebuje mnóstwo pracy. Jedną spośród niewielu wad owego mechanizmu jest obniżona wytrzymałość na wycieranie.

https://www.alterflock.pl/ – profesjonalne usługi flokowania.