Czy warto kupić klimę do przyczepy kempingowej?

Przyczepa kempingowa to wyjątkowo trafna inwestycja dla ludzi, którzy uwielbiają aktywne urlopy. Niestety komfort relaksu w naprawdę parne dni odczuwalnie zmniejsza się jeśli nie dysponujemy klimatyzacją.

Cały szkopuł tkwi w tym, że cieniutkie ścianki przyczepy kempingowej w niesłychanie krótkim tempie ogrzewają się do niebotycznych temperatur. Skutkuje to tym, iż w niezwykle gorące dni zdecydowanie nie będziemy chcieli siedzieć w takiej przyczepie kempingowej. Zazwyczaj jest tam niezmiernie ciepło i parno, co raczej nie służy odpoczynkowi. Należy nie zapominać również, iż nie zawsze możemy zaparkować nasze przyczepy w miejscu ocienionym. Zazwyczaj jest to niezmiernie problematyczne nie tylko w gorące dni, ale nagrzany samochód utrudni również odpoczynek w nocy.

Wszystkie te rzeczy niewątpliwie przemawiają za zakupem klimatyzacji do naszej przyczepy, bo to sprawdzone i efektywne, choć nie tanie wyjście. Oczywiście nowoczesne przyczepy posiadają ja w standardzie, np. przyczepa Tabbert, czy Hobby. Z pewnością docenimy w przyszłości taki nabytek. Zalecamy być nabył klimatyzację, która zostanie wyposażona  funkcje pracy przy zgaszonym motorze. Niezwykle umili to podróżnym odpoczynek podczas kilkugodzinnych i nocnych postojów.

Powszechne są dwie metody montowania klimy do przyczepy kempingowej. Łatwe do zauważenia klimatyzatory montowane na dachu które mogą być zamontowane w zwyczajnym oknie dachowym. Drugi wariant to klimatyzacje które znajdują się w schowku przyczepy kempingowej.

Gdy będziesz dokonywać doboru klimy do twej przyczepy trzeba zwrócić uwagę na zużycie prądu. Oczywiście oczywistym jest, że im nowocześniejsza klima, tym bardziej oszczędna. Należy także wiedzieć, iż sprawna klimatyzacja nie tylko będzie ochładzała powietrze, lecz również zmniejszała jego wilgotność. Mało osób posiada wiedzę, iż to nic innego jak wysoka wilgotność powietrza sprawia, że odczuwamy temperaturę jako dalece wyższą i niekomfortową.