Czy warto inwestować w naukę języka angielskiego dla pracowników?

czy warto inwestowac w nauke angielskiego
czy warto inwestowac w nauke angielskiego

Jak wiadomo firmę tworzą jej pracownicy. To od nich i ich kompetencji w największej mierze zależy sukces przedsiębiorstwa i jego wizerunek na zewnątrz. Im bardziej kompetentna kadra tym lepiej, więc pracodawcy dwoją się i troją, by podnosić kwalifikacje pracowników i motywować ich do pracy. Organizują więc szkolenia, kursy , czy różnego rodzaju coachingi. Ostatnio popularne stały się kursy języka angielskiego dla pracowników firm. Czy są one jednak opłacalną inwestycją?

Szkolenia i kursy, które organizuje się dla pracowników firmy powodują, że czują się oni dowartościowani. Odbierają to jako formę inwestycji w nich, wiedzą, że są na tyle potrzebni i wartościowi, że firma podejmuje trud podnoszenia ich kwalifikacji i poszerzania wiedzy. Poza tym pracownicy, którzy biorą udział w kursie, czy szkoleniu wspólnie, mają okazję lepiej się poznać i zintegrować, co może później korzystnie wpływać na ich relacje w pracy.

Decydując się na kurs języka angielskiego dla pracowników trzeba przede wszystkim zorientować się, czy wykazują oni jakąkolwiek chęć podniesienia swoich kwalifikacji w tym zakresie. Sporo bowiem słyszy się o kursach, które pracownicy traktowali jak przykrą konieczność narzuconą przez pracodawcę i kolejny obowiązek ciążący na ich barkach, a nie zaś jako wspaniałą okazję do podniesienia swoich kompetencji. Lektorzy prześcigają się w opowiadaniu historii o przerabianych po kilka razy zagadnieniach i braku jakichkolwiek efektów nauki. Więc opłacalność inwestycji w naukę języka pracowników zależy ponad wszystko od nich samych. Jeśli wykazują oni chęć uczestniczenia w takim kursie należy znaleźć odpowiednią szkołę językową. Profesjonalna szkoła językowa powinna rozpocząć kurs od przygotowania testu kompetencji, by sprawdzić na jakim poziomie obecnie są pracownicy. Pozwoli to podzielić ich na odpowiednie grupy, co umożliwi dobranie odpowiednich programów i szkolenie pracowników w takim zakresie, jakiego obecnie potrzebują.

Wyszkolona, kompetentna i zgrana kadra to świetna wizytówka każdego przedsiębiorstwa. A kadra, która dodatkowo podnosi swoje kompetencje z zakresu języków obcych to świetna inwestycja, która daje możliwość prowadzenia działalności na zupełnie nowych polach i nawiązania korzystnej współpracy z zagranicznymi kontrahentami.