Czy lepiej samemu stawiać serwer czy zainwestować w jego wynajem?

Strona internetowa współcześnie jest niczym wizytówka firmy – to po niej w pierwszej kolejności oceniają Cię klienci. Musi być szybka, zabezpieczona, i cechować się wysokimi walorami estetycznymi. Nawigacja musi być łatwa, a strony powinny się sprawnie ładować. Jedynie odhaczenie każdej niezbędnej cechy wiąże się z sukcesem – wystarczy chwila nieuwagi, by stracić potencjalnych klientów.

Dlatego też tak ważne jest zadbanie o serwer, który w profesjonalny sposób przechowa dane klientów i niezbędne informacje, ale też będzie nieustannie działał i zostanie zabezpieczony przeciw wszelkim awariom. Myśląc o swojej stronie internetowej, masz dwie opcje: albo samodzielnie zbudujesz serwer od podstaw, albo zainwestujesz w jego wynajem.

Zalety i wady własnego serwera

Wirtualny serwer lub założenie własnej jednostki to dwie pierwsze opcje, które przychodzą do głowy. Nic więc dziwnego, że zastanawiasz się nad podjęciem właściwej decyzji. Samodzielne stawianie serwera to przede wszystkim duży nakład finansowy – oprócz samego sprzętu należy kupić odpowiedni system chłodzenia, zainwestować w zasilanie awaryjne i zabezpieczenia sieciowe. Dodatkowe koszty generuje utrzymanie maszyny na chodzie przez 24 godziny dziennie.

Równie ważne są parametry serwera i połączenie sieciowe. Stałe nadzorowanie serwera też może być nie tyle kosztowne, co problematyczne – bez odpowiednich zabezpieczeń ryzykujesz utratę lub wyciek danych, które nawet małą firmę mogą sporo kosztować. Niedogodności czekają na każdym kroku – nawet posiadając ogromną wiedzę o serwerach i planując wszystko zawczasu, może dojść do nieprzewidzianej awarii. Jak się okazuje, hosting www eliminuje większość tych problemów.

Dlaczego lepiej zainwestować w wynajem serwera?

Największą zaletą wynajmowanego serwera jest jego tani koszt w porównaniu do samodzielnego stawiania maszyny. Być może nie daje on pełni niezależności, ale usługodawca zabezpiecza Cię nie tylko na wypadek braku prądu, ale tez eliminuje ryzyko przegrzania się maszyny, którą wynajmujesz i gwarantuje bezpieczeństwo przed atakami DDoS. W Sprint Data Center wszystko to jest standardem.

Nie musisz zatem szukać odpowiednich komponentów i inwestować dodatkowych pieniędzy we własny sprzęt. W Sprint Data Center szybko i w atrakcyjnej cenie wynajmiesz usługę, która z pewnością Cię zadowoli. Wybierz dowolne parametry i skontaktuj się z nami, a z pewnością zapewnimy Ci najlepsza możliwą opiekę!