Czy leczenie kanałowe boli?

czy leczenie kanałowe boli

Najłatwiejszą i przy okazji najtańszą metodą na ładne uzębienie zawsze była i dalej jest profilaktyka. Jeżeli pomimo tego pojawi się ubytek, nieodzowne będzie jak najszybsze poddanie się leczeniu stomatologicznemu. Zwykle typowe procedury leczenia zębów są satysfakcjonujące. Zaniedbane dziury w zębach wymagać mogą jednakże zabiegu endodoncji.

Leczenie kanałów zębów, inaczej endodoncja, jest składającą się z wielu etapów metodą leczniczą. Korzysta się z niej w przypadku, kiedy miazga zęba jest nie do uratowania. Zwykle jest to efekt długotrwałej aktywności mikrobów. Wykorzystanie endodoncji gwarantuje zachowanie tego rodzaju zęba. Wymaga to od dentysty sporych kwalifikacji i doświadczenia.

Leczenie kanałowe do niedawna rozpoczynało się od doprowadzenia do obumarcia miazgi. Było to nieodzowne bowiem miękka część zęba jest silnie unerwiona i zabieg byłby nadzwyczaj bolesny. Wskutek bólu, jaki towarzyszy leczeniu kanałów zębowych, przeprowadzenie zabiegu byłoby niemożliwe do wykonania gdyż wymaga sporej precyzji. Pracę dentysty uniemożliwiały by wtedy odruchy pacjenta.

Specyfiki znieczulające używane do niedawna w stomatologii nie znieczulały zupełnie nerwów wewnątrz zęba. Tymczasem od niedawna leczenie kanałów zębów wykonuje się w łatwiejszy sposób dlatego że środki przeciwbólowe nowej generacji są już przystępne. Dla pacjentów oznacza to mniej cierpienia, stresu, jak też kosztów. Leczenie kanałowe w tej chwili będzie bezbolesne, niemniej jednak nadal absorbuje wiele czasu. Najczęściej w ciągu zabiegu przygotowawczego ząb jest oczyszczany i zakładany jest preparat leczniczy. Podczas kolejnej wizyty lekarz ukończy leczenie kanałowe i zakłada stałe wypełnienie.