Co zyskasz, ucząc się angielskiego przez Skype?

Nowa technologia coraz bardziej wkrada się w nasze życie. I dobrze. Ponieważ dzięki niej możemy się efektywniej uczyć i czerpać z bogactwa internetu. Jeśli nigdy nie uczyłeś się angielskiego przez Skype, czas to zmienić. Dlaczego? Przekonasz się, czytając poniższy artykuł.

Angielski przez Skype – wygoda podczas nauki

Ucząc się angielskiego przez Skype, nie musisz podróżować przez pół miasta i stać w korkach. Możesz usiąść w ulubionym fotelu z kubkiem parującej herbaty lub rozłożyć kocyk w parku, naturalnie, jeśli pogoda jest odpowiednia. Tak naprawdę każde miejsce na naukę jest dobre. Ważne, abyś umiał się skupić i jednocześnie zrelaksować. Jak wiadomo, stres to skuteczny pochłaniacz koncentracji.

Nauka angielskiego przez Skype jest dla wszystkich!

Tak, bez wyjątku. No, może jedynie nie dla małych dzieci, ponieważ one nie wytrzymałyby zbyt długo, siedząc przed komputerem lub tabletem. Niezależnie od tego, czy jesteś zapracowanym od rana do wieczora biznesmenem, czy gospodynią domową lub mamą na pełny etat – nauka angielskiego przez Skype jest dla ciebie.

Nasze bardzo zabiegane życie nie sprzyja nauce. Za to z pomocą przychodzą nowe technologie. Możesz uczyć się, nie wychodząc z domu, a godzinkę czasu przecież znowu nie aż tak trudno wygospodarować.

Zawsze też możesz porozumieć się ze swoim native speakerem w kwestii dni i godzin. Nauczyciel dostosuje się do Twojego planu dnia. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś lekcje pobierał rano, po południu lub wieczorem.

Angielski przez Skype a oszczędność

Pobierając lekcje angielskiego przez Skype, oszczędzasz. Nie musisz wydawać pieniędzy na kurs w szkole językowej (który jest zazwyczaj droższy niż lekcje online) ani na paliwo, aby do wspomnianej szkoły dojechać. Nie kupujesz też podręczników, wszystkie pomoce dydaktyczne otrzymujesz od nauczyciela. Wiele materiałów jest też w internecie, a jego zasoby są wprost nieprzebrane. Nie musisz się zatem martwić, że zabraknie Ci specjalistycznych pomocy.

Nauka we własnym tempie

W szkołach językowych kursanci dobierani są pod względem zaawansowania językowego. Nieraz jednak zdarza się, że ktoś zaczyna odstawać od reszty, ponieważ nie nadąża z przyswajaniem materiału. Nauka angielskiego przez Skype ma tu tę przewagę, że może odbywać się w tempie, które narzucił uczeń.

Nauczyciel dostosowuje poziom zajęć do Twoich kompetencji, a jeśli czegoś nie rozumiesz lub dane zagadnienie jest zbyt trudne, tak długo powtarza z Tobą materiał, aż wszystko stanie się dla Ciebie jasne.

Przełamanie bariery językowej

Wiele osób boi się mówić po angielsku. Jeśli do nich należysz, lekcje przez Skype na pewno okażą się tutaj pomocne. Przede wszystkim jesteś sam z nauczycielem, więc nie rozprasza Cię grupa. W szkole językowej każdy żart lub rozmowa mogą dekoncentrować. Uczysz się języka w swoim domu, więc masz też większą pewność siebie i przełamujesz barierę językową. Doświadczony nauczyciel pomoże Ci pokonać słabości i doda wiary we własne siły.

Angielski przez Skype a nowe technologie

Ty i Twój lektor znajdziecie w internecie mnóstwo materiałów. Możecie wspólnie słuchać podcastów, czy oglądać filmy w internecie (na YouTube). Twój program nauczania nie musi być oparty o podręczniki.

Obecnie Ty i Twój native speaker możecie dzielić się notatkami i przesyłać sobie materiały. Wszystko dzięki usłudze Dysku Google. Musisz tylko założyć konto w Google i zacząć działać. Nauka angielskiego przez Skype może być ciekawa, lekka i zachęcać do dalszego poszerzania wiedzy. Wszystko przed Tobą.

Effectiva darmowa lekcja próbna angielskiego przez skype