Co zrobić gdy bolą zęby?

Ból zęba może poważnie utrudnić nam życie, a szybka wizyta u dentysty jest najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku. Niestety, z pomocy specjalisty nie zawsze możemy skorzystać od razu, a czekanie na wizytę oznacza dłuższe męczarnie. Czy można ułatwić sobie życie i złagodzić ból zęba?

Tak. Istnieje przecież wiele sprawdzonych sposobów na walkę z bólem zęba. Jakie domowe sposoby cieszą się największą popularnością? Wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że nasza kuchnia to naturalna apteczka, w której znajdziemy cudowne leki i środki przeciwbólowe. W sytuacji, gdy przyczyną problemów okazują się zęby, możemy skorzystać z wyjątkowych właściwości popularnych przypraw.

Ból zęba można pokonać m. in. za pomocą tak skutecznego leku, jakim jest olejek goździkowy. Dzięki niemu można szybko pokonać bakterie atakujące zęby, a tym samym złagodzić ból. Imbir lekarski i pieprz kajeński to kolejne środki przeciwbólowe, które możemy znaleźć we własnych kuchniach.

Innym lekiem, który pomaga nam zatroszczyć się o zęby, jest nalewka z balsamowca mirry. Ten środek doskonale sprawdza się w walce z bakteriami oraz stanami zapalnymi, warto zatem mieć zawsze jej niewielki zapas w domowej spiżarni. Okłady ze zwykłej herbaty oraz z herbaty z mięty pieprzowej to kolejne, najmniej wymagające i wyjątkowo powszechne leki, które można wykorzystać w chwili, gdy ból zęba zaczyna nam sprawiać wiele problemów.

Dziękujemy za pomoc przy artykule Ollident ortodoncja dziecięca Łódź