Co warto zobaczyć w Bielsku-Białej?

To miasto jest największą aglomeracją w Beskidzie Śląskim, a piękne widoki na beskidzkie szczyty jest jednym z jego największych walorów. Bielsko-Biała to dobry punkt wypadowy w pasmo Szyndzielni i Klimczoka – szczytów, z którymi dość często kojarzony jest Beskid Śląski.

Z tego dużego ośrodka miejskiego można też urządzać ciekawy wycieczki w Beskid Mały, a konkretnie – w pasmo Magurki Wilkowickiej i Czupla. I ono jest doskonale widoczne z centrum miasta, zatem i ono kusi miłośników górskich wypraw i aktywnego wypoczynku. Warto jednak pamiętać, że Bielko-Biała to miasto, które samo w sobie może się okazać atrakcyjnym celem niejednej wycieczki. Jakie atrakcje i zabytki zasługują tu na szczególne wyróżnienie? Dla małych turystów nie lada gratką jest tutejsze studio filmów rysunkowych. Nieco starszych gości oczarować mogą perełki dawnej architektury, z których Bielsko-Biała słynie. Na szczególne wyróżnienie zasługują tu takie gmachy, jak Teatr Polski czy ratusz w Białej, wiele uroku mają też otaczające bielski rynek kamieniczki. Kusi wspaniały zamek Sułkowskich – dawna rezydencja panów miasta, służąca obecnie jako muzeum.

Należy wpisać dla przykładu w Wyszukiwarce taxi Bielsko Biała więc w czasie paru chwili odnajdziesz taksówkarza, który zaprezentuje Was najfajniejszych miejscach w Bielsku.  Jego zwiedzenie pozwoli każdemu z nas zdobyć wiele cennych informacji nie tylko na temat Bielska i jego przeszłości, ale i historii regonu, który cieszy się tak wielką popularnością wśród miłośników aktywnego wypoczynku.