Co to są biura serwisowane i czy warto z nich korzystać?

Biura serwisowane, to rosnące na popularności nieruchomości biurowe, w których pracuje już około kilkunastu tysięcy osób. Wybierają je już nie tylko zagraniczni handlowcy, ale również prawnicy i dobrze prosperujące rodzime firmy. Nadal jednak dla wielu osób, które nie zajmują się na co dzień nieruchomościami biurowymi nie wie, co to jest biuro serwisowane. W dzisiejszym artykule postaram się wyjaśnić to pojęcie. Dzięki temu przekonasz się, czy jest to rozwiązanie dobre dla Ciebie.

Biuro serwisowane – co to jest?

Pod pojęciem biuro serwisowane kryje się gotowa do pracy przestrzeń biurowa, gdzie jedyną rzeczą, która jest Ci potrzebna jest własny komputer. Cała powierzchnia biura zawiera najczęściej dużą recepcję, która jest obsługiwana przez zewnętrznego operatora. Dodatkowo może znaleźć się tu również poczekalnia dla gości, sala konferencyjna, aneks kuchenny, toalety i wreszcie – gabinety biurowe.

W tego typu nieruchomości Twoja firma, goście i pracownicy otrzymają do dyspozycji środowisko pracy, które przypomina korporację. Pracownik recepcji zadba o przesyłki kurierskie i pocztę, czy Twoje telefony. Warto wspomnieć o zewnętrznej pomocy sprzątającej. Dodatkowo, nie musisz martwić się o opłaty za media, koszty eksploatacji, Internet czy opłaty za telefon. Możesz decydować o liczbie swoich gabinetów w sposób elastyczny (w dowolnym czasie dodawać i odejmować liczbę używanych przez Ciebie pomieszczeń biurowych) w zależności od własnych potrzeb.

Co zawiera w sobie biuro serwisowe?

 • Profesjonalną obsługę recepcji z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego.
 • Lokalizację w nowoczesnym biurowcu, w sąsiedztwie znanych firm i usług.
 • Nowoczesną powierzchnię biurową, wyposażenie i umeblowanie.
 • Kawy z ekspresu i herbaty w aneksach kuchennych.
 • Serwis sprzątający powierzchnię i części wspólne.
 • Elastyczne podejście do zmieniających się potrzeb Twojej firmy.
 • Brak konieczności prowadzenia czynności administracyjnych biura.

Ile to kosztuje wynajem biura serwisowanego?

Ceny wynajmu biur serwisowanych są przeliczane na ilość stanowisk pracy. Niekiedy z dodatkową opłatą wiąże się również „pakiet” pokrywający koszty Internetu, telefonów czy zaopatrzenia aneksów kuchennych.

Podsumowując, miesięczny koszt najmu biura serwisowanego wynosi:

 • od około 1350 zł za miesiąc – stanowisko pracy w biurach leżących poza centrum Warszawy oraz w budynkach o niższym standardzie.
 • do ponad 2500 zł – stanowisko pracy na miesiąc w nowoczesnych biurach w centrum Warszawy.
 • 3500 – 4000 zł za miesiąc razem z kilkoma godzinami najmu sali konferencyjnej w przypadku biura dla dwóch osób.
 • 5000 – 7000 zł za miesiąc w przypadku 3 osobowego biura.

Ceny stanowisk pracy w ramach tego samego biura mogą się różnic nawet o 30%, zależenie od liczby stanowisk pracy (im więcej, tym taniej), długości okresu najmu (im dłużej, tym taniej), a także w zależności od np. dostępu światła dziennego. Biura wewnętrzne, przeznaczone do pracy tymczasowej są zdecydowanie tańsze, ale jest ich stosunkowo mniej.

Biura serwisowane – czy warto?

Jeżeli rozglądasz się w poszukiwaniu serwisowanego biura do wynajęcia w Warszawie, polecamy dokładną analizę potrzeb Twojej firmy. Musisz odpowiedzieć sobie na szereg pytań odnośnie specyfiki Twojej branży oraz budżetu. Jeżeli masz kilkuosobową firmę i zależy Ci na zapewnieniu dobrych warunków pracy oraz na możliwości rozwoju – biuro serwisowane jest właśnie dla Ciebie. Takie rozwiązanie sprawdzi się również wtedy, kiedy ze względu na specyfikę swojej branży stosunkowo często zmieniasz lokalizację swojej działalności.

źródło zdjęcia: freepik.com