Co kusi kota?

Koty to prawdziwi indywidualiści, którzy mieszkają z nami na swoich zasadach i niekoniecznie będą akceptować nasze pomysły. To samo tyczy się jedzenia, przekąsek czy przysmaków. Może się zdarzyć, że mruczek ma swoje ulubione smaki i pozostałe będzie po prostu ignorować. Na szczęście w sklepach jest wiele różnych propozycji i z pewnością znajdziemy najlepsze przysmaki dla kota, które sprawią mu radość, a nam satysfakcję.

Kocie potrzeby

Oczywiście podstawą diety kota powinny być pełnowartościowe posiłki. Można oczywiście pomiędzy nimi podawać zdrowe przekąski, które stają się dobrą motywacją, nagrodą, okazją do zabawy czy też zdobywania nowych umiejętności. Oczywiście jest w tym coś z rozpieszczania, ale przysmaki dla kota to także troska o zdrowie i dobrą kondycję, o ile są oczywiście wartościowe odżywczo i mają dobry skład. W szeregu różnych produktów z pewnością znajdziemy te, które nasz mruczek pokocha, a my pod ręką zawsze będziemy mieć to, co najlepsze.

Zdrowe przysmaki dla kota

Najlepsze przysmaki dla kota będą nie tylko smaczne, ale również korzystne dla zdrowia mruczka. Powinny zawierać więc dużą ilość mięsa takiego jak na przykład jagnięcina kurczak, kaczka czy wątróbka. W przysmakach tego składnika musi być na poziomie co najmniej 80%, żebyśmy mogli uznać, że to prawdziwie zdrowy rarytas. Jeśli już wiemy, co musi być w przysmakach, to zwróćmy również uwagę przy analizie składu, czego absolutnie nie możemy kupić. Przede wszystkim koty to mięsożercy, więc w przekąskach (tak jak w innym pożywieniu) nie może być zbóż. Mruczki nie trawią tego wypełniacza, zalega im w układzie trawiennym i przez to pupil ma zdecydowanie mniej energii. To również pierwszy stopień do otyłości oraz różnego rodzaju chorób takich jak na przykład cukrzyca. Przysmaki dla kota nie mogą także zawierać szkodliwych konserwantów i sztucznych barwników oraz aromatów. Choć te ostatnie wabią koty i są najlepszą zachętą, niech będą efektem naturalności produktu, a nie chemicznego dodatku.

Wielu producentów uzupełnia przysmaki dla kota o zdrowe dodatki takie jak algi, taurynę, owoce i warzywa. Stają się one niezwykle cennym uzupełnieniem zdrowej diety i zawierają witaminy i minerały oraz inne składniki, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju oraz dobrego samopoczucia małego przyjaciela. Przysmaki dla kota będą odpowiednie dla kociąt, dorosłych zwierząt i seniorów ze względu na dużą różnorodności nie tylko smaków, ale również konsystencji i poziomów twardości.

Kiedy podawać przysmaki dla kota?

Najczęściej przysmaki dla kota stają się przekąską między posiłkami lub też nagrodą. W zależności od potrzeb właściciela i efektu, jaki chce uzyskać, można je podawać w bardzo różny sposób. Niektórzy nawet symulują polowanie na smakowity kąsek, co jest rewelacyjnym elementem doskonałej zabawy. A w niej mruczki chętnie biorą udział. Poza tym, że upolowany kawałek świetnie smakuje, to czas spędzony razem jest po prostu bezcenny. Sprawdzają się również zabawki z otworami, na których umieszcza się przysmaki dla kota. Dzięki temu z pewnością pobudzimy aktywność pupila oraz pozwolimy mu działać instynktownie.