Ciężarki na kostki – zalety treningu z obciążnikami

obciazniki-na-kostki

Jak bardzo ważne jest ćwiczenie swojego ciała, wie każdy, kto miał styczność z kilkoma osobami, które ćwiczą. Kiedy poddajemy swoje ciało wysiłkowi, nie tylko lepiej wyglądamy, ale także lepiej się czujemy.

Ciężarki na kostki – w jaki sposób je wykorzystywać, żeby przynosiły efekty?

Nierzadko zdarza się, że ludzie zafascynowani hollywoodzką wizją ćwiczeń, zaczynają nosić obciążniki na kostki w losowych momentach, gdzie nie ma to prawa działać. Jeśli będziemy nieprawidłowo wykorzystywać ciężarki i będziemy je np. nosić na co dzień, to nie wytrenuje swojego ciała, a zniszczymy sobie jedynie stawy. Dlatego, jeśli chcemy, żeby trening z ciężarkami miało sens, musimy wiedzieć, kiedy powinniśmy je wykorzystać. Bardzo często ciężarki na kostki są używane w momencie, kiedy już jesteśmy na tyle silni, że zwykłe ćwiczenia np. na drążkach, nie stanowią dla nas problemu i zakładamy je po to, żeby utrudnić sobie ćwiczenia. Dzięki temu, że podczepiamy sobie np. 5kg ciężarki do kostek, będziemy mogli wykonywać bardziej intensywne ćwiczenia, co wpłynie pozytywnie na rozwój naszej tkanki mięśniowej. Musimy jednak pamiętać, że ciężarki w takich wypadkach powinny być wykorzystywane dopiero wtedy, gdy podstawowe ćwiczenia to dla nas za mało.

Jakie ćwiczenia można wykonywać z ciężarkami na kostkach?

Dzięki ciężarom na kostkach możemy utrudnić sobie trening brzucha, poprzez podnoszenie nóg do góry, kiedy sami leżymy na ziemi. Dzięki takiemu ćwiczeniu będziemy mogli spowodować, że ćwiczenia staną się o wiele bardziej intensywne, co na pewno nam się przyda w przyszłości. Możemy także ćwiczyć nasze uda, przez jaskółkę. Bardzo ważne jest jednak to, żeby urozmaicać sobie ćwiczenia, jeśli chcemy, żeby nasz trening miał widoczne efekty. Nie możemy sobie pozwolić to, żeby nasze mięśnie przyzwyczaiły się do danych ćwiczeń, bo nie będziemy wtedy ćwiczyć siły, a jedynie wytrzymałość. Pamiętajmy jeszcze o tym, żeby ciężarki na kostki, z których będziemy korzystać, nie były zbyt ciężkie, bo będziemy mogli się kontuzjować.

Czy warto ćwiczyć z ciężarkami na nogach?

Oczywiście, że tak. Dzięki ciężarkom będziemy mogli spowodować, że nasz trening będzie o wiele bardziej wymagający, co jest wskazane, jeśli już jakiś czas ćwiczymy. Warto jeszcze zaznaczyć, że ciężarki na kostki powinny być kupowane z głową, ponieważ kupienie zbyt dużego ciężaru może okazać się niepraktyczne. Ważne podczas kupowania ciężarków na nogi jest też to, czym są one wypełnione.