Chemia niemiecka – dlaczego chętnie po nią sięgamy?

Chemia pochodząca zza naszej zachodniej granicy od wielu lat podbija polski rynek. Osoby, które zauważyły jej atuty, wyczuły również doskonały interes, który polega na sprowadzaniu jej z Niemiec i sprzedawaniu w lokalnych sklepach lub przy pomocy Internetu. Dlaczego osiąga ona taki sukces i konsumenci coraz chętniej po nią sięgają?

Niemiecka jakość wzbudza większe zaufanie

Jak się okazuje, duża część polskich konsumentów ma styczność z chemią pochodzącą właśnie z Niemiec. Niemal jedna piąta rynku środków piorących pochodzi z tego kraju. Na podstawie danych firmy zajmującej się analizą rynku (PMR Consulting&Research), około 10% Polaków i Polek uważa, że kupuje niemieckie środki piorące systematycznie, natomiast 11% deklaruje, że robi to okazyjnie. Przekonanie o skuteczności tych produktów i zaufanie najprawdopodobniej mają swoje korzenie już w latach 80. I 90., gdy widoczna była różnica w jakości i skuteczności produktów pochodzących z zachodniej granicy. Spore zaufanie do chemii niemieckiej wynika również z przekonania, że to, co pochodzi z zachodu, powinno być dobre (meble, samochody, jak i środki czystości) – wszystkie te produkty efektywnie podbijają serca polskich konsumentów. Zarówno niemiecka chemia online, jak i ta sprzedawana w sklepach stacjonarnych cieszy się ogromnym powodzeniem na polskim rynku środków czystości.

Niemiecka chemia online i stacjonarnie – dlaczego jest taka wyjątkowa?

Niemiecką chemię można spotkać w wielu stacjonarnych sklepach, jak i w sklepach internetowych – wystarczy w wyszukiwarce Google wpisać „niemiecka chemia online”, a pojawi się wiele sklepów internetowych oferujących środki czystości niemieckiego pochodzenia. Są jednak cechy, które niezależnie od formy sprzedaży łączą chemię pochodzącą zza zachodniej granicy. Są nimi:

  • Cena – niezależnie od tego, jakie są nasze zarobki, zazwyczaj chcemy uzyskać jak najlepszy środek w bardzo korzystnej cenie. Okazuje się, iż chemia pochodząca z Niemiec wychodzi naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, którzy płacąc za konkretny produkt, chcą mieć coś, co zapewni wysoką skuteczność. Przeważnie przy zakupie to właśnie na cenę zwraca się uwagę w pierwszej kolejności. Warto jednak pamiętać nie tylko o niej, ale zwrócić również uwagę na sugerowaną liczbę prań. Może się okazać, iż najtańszy środek czystości okaże się niewydajny i w rezultacie za taką samą liczbę prań będzie trzeba zapłacić zdecydowanie więcej niż w przypadku droższego środka.
  • Skoncentrowanie chemii niemieckiej – środki czystości pochodzące z Niemiec różnią się od polskich jedną bardzo ważną cechą – skoncentrowaniem. Nawet te sprzedawane pod identyczną nazwą często różnią się składem. Produkty te tylko pozornie są takie same. Różnica ta powstaje na skutek innych przyzwyczajeń polskich i niemieckich konsumentów kupujących chemię. Polacy nie stosują się do zaleceń producenta dotyczących wykorzystanej dawki środka w przeciwieństwie do Niemców. Niemieccy konsumenci uważają wskazówki na opakowaniu za bardzo istotne i stosują dokładnie tyle środka, ile jest napisane. To właśnie dlatego chemia pochodząca z Niemiec wystarczy na zdecydowanie dłużej, a efekty osiągane za jej pomocą są bardziej satysfakcjonujące.
  • Skład – biorąc pod uwagę skład środków piorących pochodzących z Niemiec, zdecydowanie większa jest w nich liczba środków piorących, których procentowy udział jest większy niż w przypadku produktów sprzedawanych na polskim rynku. Chemia, którą można kupić w Polsce, jest trochę bardziej rozcieńczona, a w swoim składzie zawiera znacząco więcej wypełniaczy.
  • Niespotykane nuty zapachowe – mimo iż to włoskie środki czystości uchodzą za te o najbardziej intensywnych i najmocniejszych zapachach, jak się okazuje, niemiecka chemia nie pozostaje w tyle. Obecnie dostępne na rynku niemieckie środki czystości oferują coraz to większą liczbę wariantów zapachowych. Zakupić można zarówno skuteczne środki czystości o neutralnym zapachu, jak i te o zapachu lawendy, jabłka czy cytrusów. Co więcej, zapachy te poza wzrastającą różnorodnością oferują również coraz lepszą imitację naturalnych aromatów, a w dodatku nie są męczące i uciążliwe dla nosa.