Cera naczynkowa – dobór odpowiednich kosmetyków i codzienna pielęgnacja

Posiadaczki cery naczynkowej muszą przykładać wyjątkową wagę do właściwej pielęgnacji. Rumiane policzki świadczą bowiem o słabości naczyń krwionośnych, które wymagają wyjątkowej troski zwłaszcza zimą. Z naszego poradnika dowiesz się, jak dbać o cerę naczynkową.

Odpowiednia pielęgnacja dla cery naczynkowej

Cera naczynkowa to przypadłość głównie kobieca. Choć objawia się zazwyczaj nieestetycznym zarumienieniem policzków, to ma duży wpływ także na problemy skórne takie, jak trądzik różowaty czy rozwój stanu zapalnego. Odpowiednia pielęgnacja może złagodzić dolegliwości związane z cerą naczynkową, dlatego warto dowiedzieć się, jak o nią poprawnie dbać.

Za skuteczność kosmetyków odpowiada przede wszystkim ich skład. Cera naczynkowa powinna być odżywiana między innymi za pomocą witaminy C, witaminy K czy wyciągu z arniki górskiej. Krem i maska do cery naczynkowej powinny zawierać także: ekstrakt z miłorzębu japońskiego, rutynę, wyciąg z kasztanowca, ekstrakt z kwiatów mirtu.

Cera naczynkowa musi być również odpowiednio oczyszczona i raz na jakiś czas poddawana peelingowi. Do mycia twarzy używaj delikatnych kosmetyków hipoalergicznych, micelarnych albo specjalnie przeznaczonych do cery naczynkowej. Nie spłukuj ich z twarzy wodą z kranu, tylko wodą termalną, mineralną albo przegotowaną. Peelingu używaj raz na 10-14 dni. W pielęgnacji cery naczynkowej dopuszczalny jest tylko peeling enzymatyczny. Drobinki zawarte w peelingu ziarnistym są zbyt agresywne dla delikatnej, naczynkowej skóry.