Biuro rachunkowe pod inkubatorem przedsiębiorczości – jak działa?

Wybór biura rachunkowego to bardzo istotna rzecz w każdej firmie. Szczególnie ważne może być to w przypadku start-upu, który musi bardziej kontrolować swoje finanse, a często i dodatkowo raportować ich stan do inwestorów czy aniołów biznesu. Nowe rodzaje działalności wymagają elastycznego podejścia i lepiej dostosowanych rozwiązań. Jak wybrać biuro rachunkowe dla startupu?

Zakres usług biura rachunkowego

Pierwszą rzeczą w przypadku wyboru biura rachunkowego, na jaką trzeba zwrócić uwagę, jest zakres usług oferowanych przez nie. Jest to bardzo ważne, gdyż zazwyczaj na początku działalności firma wymaga pełnej pomocy i nadzoru księgowości. W związku z tym biuro rachunkowe powinno oferować pełne wsparcie mentorskie oraz czy np. pomoc w rejestracji spółki. Istotna jest tu więc dostępność księgowego oraz jego szeroka wiedza specjalistyczna. Księgowość dla startupów to pełne wsparcie dla projektów, które nie mają własnego działu księgowości. Podsumowując, najlepiej wybierać takie biuro rachunkowe, które świadczy cały wachlarz usług. Począwszy od takich jak rejestracja sp z o.o. przez doradztwo, a kończąc na prowadzeniu pełnej księgowości.

Specjalizacja branżowa

Ciężko mówić o specjalizacji biura rachunkowego w przypadku startupu. Zazwyczaj jest to innowacyjny rodzaj działalności — coś, czego nie było jeszcze na rynku. Startup będzie w pczątkowych fazach testować swój model biznesowy oraz dokonywać wielu zmian, dlatego profesjonalne wsparcie potrzebne będzie od samego początku. Biuro rachunkowe startupu powinno być biegłe w tematach typowych dla branży jak rozliczanie transakcji blockchain, transakcji walutowych, rozliczanie przychodów z aplikacji mobilnych itp. Oprócz tego startupy często korzystają z zewnętrznego finansowania, dlatego konieczna będzie biegłość w tworzeniu raportów, analiz, czy prowadzeniu oddzielnej ewidencji kosztów. Dzięki takiej specjalizacji, księgowi pracujący w biurze będą orientować się w charakterze działalności przedsiębiorstwa i lepiej dostosują się do jego wymogów. Może być to bardzo przydatne zwłaszcza wtedy, gdy dana działalność wiąże się z charakterystycznymi uwarunkowaniami prawnymi.

Mentoring i doradztwo

Wybierając biuro rachunkowe, nie można zapomnieć o tym, aby sprawdzić, czy zapewnia ono dostęp do specjalistów. Chodzi tu nie tylko o specjalistów od księgowości, ale też różnych gałęzi prawa, na przykład prawa podatkowego, patentowego, RODO itp. Nowo powstająca firma wdrażające innowacyjne rozwiązania może potrzebować pomocy w wielu dziedzinach.

Wybierając biuro rachunkowe pod inkubatorem przedsiębiorczości otrzymujemy znacznie więcej niż samą księgowość! To dostęp do osób biegłych w temacie prawa, marketingu, IT, czy testowania modeli biznesowych. Takie wsparcie z całą pewnością przyda się każdej młodej firmie o charakterze startupu. Jest to ważne ze względów bezpieczeństwa firmy oraz wykorzystania drzemiącego w niej potencjału.

Inkubator przedsiębiorczości

Jeśli zastanawiasz się jak wybrać biuro rachunkowe dla startupu, sprawdź ofertę inkubatora przedsiębiorczości Keep Going Group! Oprócz wsparcia księgowego, skorzystaj z pomocy specjalistów od prawa, księgowości, RODO, czy IT. Inkubator przedsiębiorczości przejmie wszelkie formalności Twojego biznesu, a Ty możesz skupić się na trzonowych zadaniach swojego biznesu.

Wybór biura rachunkowego dla startupu nie jest wcale taki skomplikowany. Wystarczy tylko zebrać informacje na temat oferty poszczególnych biur, porównać je ze sobą, a następnie wybrać biuro, które najlepiej odpowiada wymaganiom! Do dzieła!

Więcej: https://keep-going.pl/