Auto-szrot jako źródło pozyskania części samochodowych

Szrot samochodowy to dla wielu osób po prostu wysypisko śmieci. Tyle że znajduje się na nim jeden rodzaj odpadów. Pozostałości samochodów, które do niczego się nie nadają. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawdą. Szroty samochodowe to doskonałe źródło pozyskania wartościowych części. Wiele z nich może być zachowanych w dobrym stanie. Podpowiemy Wam dzisiaj, dlaczego warto czasem zaglądać do auto szrotu.

Co wartościowego można znaleźć na szrocie?

Szrot samochodowy to prawdziwa kopalnia samochodowych części zamiennych. Udając się tam, nie możecie oczekiwać, że wyjedziecie ze szrotu sprawnym samochodem kupionym za parę groszy. Należy pamiętać, że na szrot trafiają przeważnie auta po mniejszych lub większych stłuczkach. Ponadto lądują tam modele, których utrzymanie było dla poprzednich właścicieli nieopłacalne. Nikt nie oddaje sprawnego, dobrego auta do skupu. Dlatego odwiedzając szrot samochodowy, nie powinniście liczyć na zakup „jezdnego” pojazdu.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku części. Relatywnie rzadko zdarza się, aby auto po wypadku było doszczętnie zniszczone i nie pozwalało na odzyskanie choćby kilku dobrych części. Dlatego jeśli szukacie tanich części zamiennych do swojego auta, to szrot samochodowy jest idealnym miejscem. Można tam znaleźć dobrej jakości podzespoły i kupić je za śmiesznie niską cenę. Szczególnie jeżeli szukacie części do któregoś z popularnych modeli aut.

Jak kupować części na szrocie?

Nie jest sztuką pojechać na szrot samochodowy i znaleźć pasujące części. Prawdziwym wyzwaniem jest wyszukanie podzespołów, które będą w dobrym stanie i po wymianie posłużą jeszcze przez pewien okres. Do skupu aut trafiają pojazdy używane. Ich poszczególne podzespoły wykazują różny stopień wyeksploatowania. Dlatego udając się na szrot, warto zabrać ze sobą mechanika, który będzie w stanie ocenić jakość danej części i zweryfikować czy nie jest uszkodzona. Zawsze też można zwrócić się o pomoc do pracowników szrotu. Posiadają oni wiedzę i doświadczenie, które pozwala na obiektywną ocenę jakości danych części. Niejednokrotnie szroty samochodowe oferują wysyłkę części do kupującego. Pracownicy muszą zatem mieć rozeznanie w ich stopniu wyeksploatowania.

Szrot Warszawa – ekspresowe złomowanie

Odwiedzając szrot, musicie zastanowić się jakie części warto kupić w tego typu punkcie. Chodzi przede wszystkim o możliwość oceny stopnia zużycia. Kupując kierownicę, fotel czy lusterko możecie w prosty sposób ocenić, w jakim są stanie. Jeżeli jednak będziecie chcieli kupić elementy zawieszenia lub wybrane podzespoły silnika, to czeka Was trudne zadanie. W ich przypadku ciężko jest ocenić, jak długo pracowały w danym aucie oraz jakim obciążeniom były poddawane. A od tego zależy przecież Wasze bezpieczeństwo.

Czy auto szrot to dobre miejsce na pozyskanie używanych części? Z pewnością można tam znaleźć wartościowe podzespoły. Wybierając je, należy przede wszystkim zachować zdrowy rozsądek. Jeśli nie jesteście pewni co do stanu danej części, to lepiej jej nie kupować, ponieważ może mieć ona negatywny wpływ na inne podzespoły oraz bezpieczeństwo podczas jazdy. W Warszawie znajdziecie jeden z największych skupów aut, który oferuje ekspresowe złomowanie i stanowi jedną z największych baz części zamiennych do pojazdów.

fot. auto-szrot-kasacja-pojazdow.pl