Aplikacje desktopowe na przykładzie programu do faktur Faktura Small Business

W dobie Internetu, gdzie praktycznie każdy codziennie korzysta z przeglądarki internetowej wydawałoby się, że nie będzie miejsca na aplikacje desktopowe. Te webowe zadziałają na każdym systemie operacyjnym, na każdym urządzeniu z dostępem do sieci, nie zajmują miejsca na dysku, a ich aktualizacja dzieje się bez naszego udziału. Czy wobec niewątpliwych zalet takiego rozwiązania aplikacje desktopowe są jeszcze potrzebne?

Program do faktur 2020 Faktura Small Business – aplikacja desktopowa

Program do faktur Faktura Small Business został stworzony przez łódzką firmę Mega-Tech w 2009 r. Jest to narzędzie, w którym wystawimy takie dokumenty jak:

Dodatkowo ma dużą ilość opcji ułatwiających i przyśpieszających pracę m.in. możliwość wysyłania dokumentów mailem, pobieranie danych kontrahentów z serwerów CEIDG czy też prowadzenia kartoteki klientów i towarów. Dla osób potrzebujących dbać na bieżąco o stany magazynowe powstał prosty program do faktur Faktura Small Business Handel. Oprócz podstawowych funkcji wprowadzimy w nim faktury zakupowe czy wystawimy dokumenty magazynowe i kasowe. Dlaczego akurat w tym przypadku lepiej posiadać aplikację desktopową, skoro webowe mają tyle zalet? Odpowiedź jest bardzo prosta: oczywiście chodzi o bezpieczeństwo. Program do fakturowania zawiera pokaźną ilość danych, które są bardzo cenne. Żadna firma nie może pozwolić sobie na utratę takich danych a mając je zapisane na dysku twardym łatwiej zatroszczyć się o ich bezpieczeństwo. To kluczowa przewaga aplikacji desktopowych nad webowymi. Ale nie jedyna. Nie można zapomnieć, że najczęściej program, który instalujemy na komputerze nie potrzebuje Internetu do działania. W przypadku rozwiązań webowych Internet jest zawsze potrzebny.

Aplikacje desktopowe zawsze znajdą miejsce na rynku. Pomimo wielu zalet aplikacji webowych, nie zapewniają one wystarczającego bezpieczeństwa szczególnie w przypadku wrażliwych danych, o które muszą dbać ceniące się przedsiębiorstwa. Przykładem takiej dobrej aplikacji desktopowej jest program do faktur z JPK Faktura Small Business.