Angielski dla firm w małych grupach

Coraz więcej firm kładzie duży nacisk na motywację i rozwój kompetencji swoich pracowników. Aby sprostać oczekiwaniom rynku, jak i samych zatrudnionych osób, duża liczba przedsiębiorców decyduje się na angielski dla firm pod okiem doświadczonych prowadzących.

Kursy językowe dla firm to stosunkowo nowy, jednak cieszący się dużą popularnością trend, który umożliwia podnoszenie kwalifikacji przez pracowników. Dzięki temu otwierają się przed nimi nowe możliwości, które przyniosą profity nie tylko pojedynczym osobom, ale też całej firmie, która będzie mogła rozwijać się na arenie międzynarodowej.  

Korzyści, jakie daje firmom kurs angielskiego

Jeśli w Twojej firmie odbywają się już jakieś zajęcia językowe, nie wahaj się na nie zapisać. To doskonała okazja, żeby podszkolić swój angielski, a przy tym nabrać swobody komunikacyjnej, której wielu osobom brakuje. Zdarza się tak, że nawet mimo doskonałej znajomości gramatyki, nie wiemy jak przełamać strach przed swobodnym mówieniem. A to właśnie ta umiejętność jest najbardziej pożądana przez pracodawców. Ale angielski dla firm jest pożyteczny także ze względu na inne aspekty, między innymi:

  • pomaga usystematyzować wiedzę zdobytą w poprzednich latach nauki,
  • uczy świadomej komunikacji i szybkiej reakcji na sytuacje zarówno te zawodowe, jak i prywatne, 
  • umożliwia praktyczne poznanie języka, co jest znacznie bardziej efektywne niż realizowanie narzuconych szkolnych czy studenckich programów nauczania,
  • ułatwia wpisanie lekcji w stały harmonogram dnia i nie wymaga od uczestnika wielotygodniowych poszukiwań odpowiedniej szkoły lub native-speakera, 
  • dodaje odwagi i pewności siebie, a także otwiera na świat i ludzi porozumiewających się innymi językami. 

Jak wyglądają lekcje angielskiego przygotowywane dla firm?

Aby zorganizować angielski dla firm, warto wiedzieć jakie oferty przygotowują poszczególne szkoły i dopiero spośród nich wybrać tę, która najbardziej odpowiada naszym oczekiwaniom. Ogromnym plusem niektórych szkół jest to, że proponują zajęcia w siedzibie firmy, dzięki czemu mogą się one odbywać po lub przed godzinami pracy. Grupy są małe, maksymalnie dziesięcioosobowe i dopasowane pod kątem poziomu zaawansowania, dzięki czemu lekcje są płynne – grupy początkujące skupiają się na gramatyce i prostych bazowych zwrotach, a grupy zaawansowane – na specjalistycznym słownictwie  i bardziej rozbudowanych elementach gramatycznych. Co równie ważne – program nauczania dopasowywany jest do oczekiwań konkretnej grupy oraz wykonywanej profesji, dzięki czemu zajęcia te stają się przydatne już niemal od samego początku.