Akcesoria do samochodu przydatne dla każdego kierowcy

przedni-rejestrator-samochodowy-kobieta-jezdzaca-samochodem-z-magnetowidem

Kierowcy bardzo chętnie korzystają z wielu akcesoriów samochodowych, które ułatwią im nie tylko jazdę i bezpieczeństwo, ale sprawią, że w komfortowych warunkach będziemy podróżować. Pomagają w codziennym poruszaniu się po drodze oraz wspomagają codzienne manewry drogowe. Jakie zatem akcesoria samochodowe warto posiadać? Sprawdź, czytając poniższy artykuł.

Zestaw głośnomówiący i słuchawkowy

Rozmawianie przez telefon podczas prowadzenia pojazdu jest nielegalne. Takie czynności mogą grozić wysokim mandatem, a w dodatku stwarzamy poważne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu. Dlatego kierowcy szukają alternatywy, aby móc rozmawiać podczas jazdy i z takim rozwiązaniem przychodzi nam zestaw głośnomówiący lub słuchawkowy. Wiele modeli samochodów mają już takie systemy, które możemy łatwo zintegrować z telefonem i wystarczy połączyć się ze smartfonem z pomocą Bluetooth. Niekiedy takie zestawy mają również komunikaty głosowe, które są niezwykle przydatną funkcją, szczególnie jeśli chcemy wygodnie korzystać z takich urządzeń.

Wielu kierowców chętnie wybiera również słuchawkę Bluetooth, która działa bezprzewodowo i należy ją połączyć z telefonem. Bez użycia rąk z łatwością wykonamy połączenie i będziemy mogli rozmawiać przez telefon w odpowiednim dla siebie momencie. Podczas zakupu warto wybrać urządzenie dobrej jakości, aby mogło prawidłowo działać.

Wideorejestrator samochodowy

Obecnie dużą popularnością cieszą się kamery samochodowe, które dla kierowców są niezwykle przydatne i posiadają szereg możliwości. Pomagają ustalić winnego podczas niebezpiecznych oraz niespodziewanych sytuacji na drodze – kolizja, stłuczka czy wypadek. Wideorejestratory to urządzenia, które mają zapewnić bezpieczeństwo podczas trasy, dzięki czemu nie tylko nagrywa naszą trasę czy kontroluje prędkość. Nowoczesne modele posiadają wiele funkcji, które dodatkowo odpowiadają za komfort podczas jazdy, np. nawigacja, Bluetooth, WiFi czy tryby pracy (parkingowy, czujnik ruchu, nocny). Gdy zdecydujemy się na urządzenie z GPS, nie musimy wówczas inwestować w dodatkowe, osobne urządzenie, co powinno być dla nas ułatwieniem.

Kamera samochodowa powinna być zamontowana na przedniej szybie, ale w takim miejscu, aby nie zasłaniała widoku kierowcy – najlepiej w górnej szybkie w okolicach lusterka wstecznego, albo możemy zdecydować się na model rejestratora wbudowany w rejestrator jazdy.

Kamera cofania

Kolejnym gadżetem samochodowym jest…kamera cofania! Bardzo przydatne urządzenie w samochodach, gdzie nie ma wbudowanej kamery już w wyposażenie auta (większość nowszych modeli pojazdu mogą pochwalić się już kamerą cofania w standardowym wyposażeniu). Z tego urządzenia coraz chętniej korzystają kierowcy ze względu na szereg korzyści. Przede wszystkim pomaga w codziennych manewrach parkowania oraz cofania, aby mogły one odbyć się bezpiecznie bez żadnych niespodzianek w postaci stłuczek czy zarysowań auta. Sprawdza się idealnie szczególnie w miejscach zatłoczonych, gdzie oprócz patrzenia w lusterka możemy posłużyć się obrazem z kamery cofania.

Niekiedy producenci czy sklepy z takimi urządzeniami oferują zarówno kamerę cofania, jak i rejestrator jazdy w zestawie, co powinno nam dodatkowo ułatwić zakup. Będziemy mogli posiadać dwa urządzenia w jednym. Kamerę cofania umieszcza się zazwyczaj z tyłu pojazdu – w ramce tablicy rejestracyjnej lub na zderzaku. Ekran umieszcza się według własnego uznania wewnątrz auta.

źródło zdjęcia: freepik.com