Bezpłatne porady prawne Toruń

Bezpłatne porady prawne w Toruniu

Zestawienie punktów, w którym można uzyskać pomoc prawną za darmo w Toruniu.

 • Uniwersytecka Pomoc Prawna

ul. Bojarskiego 3, 87-100 Toruń

tel. (056) 611 40 12
poniedziałek 16:30 ? 18:00
wtorek ? czwartek 16:00 ? 18:00

 

 •  Fundacja “Zielony liść”

ul. Ducha Św. 5/4 87-100 Toruń

Biuro Fundacji oraz Infolinia są czynne:
Poniedziałek – piątek w godzinach 8.00 – 15.00

Dyżury prawnika:
Poniedziałki i czwartki w godzinach 9.00 – 13.00

 

 • Punkt Poradnictwa Prawnego i Obywatelskiego

Pomoc z zakresu prawa rodzinnego, antymobinngowego, socjalnego

ul. Bydgoska 58

wtorki i czwartki w godzinach od 16.00 do 20.00

tel. 515-276-424
email: tsas@tsas.torun.pl
forum prawne

 • Polska Akcja Humanitarna

ul. Wita Stwosza 2  w Toruniu 87-100

tel.: 56 6521368
e-mail: torun@pah.org.pl www: http://pah.org.pl

 

 • PIP Toruń

Osobiście porady udzielane w siedzibie Oddziału w Toruniu w godz 8.00 – 14.00 od poniedziałku do piątku.

Telefonicznie bezpłatne porady prawne z zakresu prawa pracy i bhp udzielane są pod numerami
801 002 004, dla połączeń z sieci stacjonarnych w godz. 8.00 – 12.00
52 561 11 04, dla połączeń z sieci komórkowych w godz. 8.00 – 12.00

 

 • Uniwersytecka Poradnia Prawna – Wydział Prawa i Administracji UMK

ul. Gagarina 15, 87-100 Toruń

Dyżury odbywają się w sali nr 25
Poniedziałek 16:30 – 18:30
Wtorek 16:00 – 18:00
Środa 16:00 – 18:00
Czwartek 16:00 – 18:00
email : upp_torun@o2.pl

http://www.law.uni.torun.pl/index.php?id=269#269

 

 • Polska Akcja Humanitarna 

Poradnictwo skierowane jest do cudzoziemców niebędących obywatelami Unii Europejskiej, przebywających legalnie na terenie Polski przez minimum 12 miesięcy.

ul. Wita Stwosza 2 87-100 Toruń

tel.: 566521368, faks: 566521389
e-mail: torun@pah.org.pl
www: http://pah.org.pl

5 thoughts on “Bezpłatne porady prawne Toruń

 1. Kacper

  Witam.
  Jakiś czas temu otrzymałem mandat karny za: “Zakłócanie porządku i spokoju publicznego”.
  Uważam, że jest on bezpodstawny.
  Niestety zgodziłem się na niego. Po czym po kilku dniach wysłałem do sądu wniosek o uchylenie mandatu karnego z dokładnym opisem sytuacji i uzasadnieniem swojego stanowiska. Zrobiłem to z myślą, że otrzymam po prostu pismo z decyzją (tak/ nie). Otrzymałem jednak wczoraj zawiadomienie o terminie posiedzenia (obecność nieobowiązkowa).
  Jest tam również ujęte:
  “Do czasu zakończenia przesłuchania na pierwszej rozprawie, obwiniony może wystąpić z wnioskiem o skazanie w określony sposób bez przeprowadzenia postępowania dowodowego (art. 73 k.p.w.)”
  Sąd jest daleko od mojego miejsca zamieszkania, więc koszty dojazdu wyniosą równowartość nadanego mandatu. Czy zacytowany przeze mnie powyższy fragment zawiadomienia oznacza, iż mogę przesłać rezygnację z wniosku o uchylenie i zaproponować zapłatę mandatu bez rozpraw i przesłuchań?
  Pozdrawiam.

  Reply
  1. Redakcja pytaniaiodpowiedzi.pl Post author

   Prosimy o przeklejenie zapytania do formularza w zakładce “Zadaj pytanie prawnikowi”, za obsługę prawną odpowiada nasz partner – e-prawnik.pl.

   Reply
 2. PAH Torun

  Małe sprostowanie: porady prawne w Polskiej Akcji Humanitarnej skierowane są tylko dla cudzoziemców.

  Pozdrawiamy
  Zespół PAH Toruń

  Reply
 3. rozwód

  Witam mam problem dotyczący mojego małżeństwa chcę się rozwieść ale nie wiem od czego zacząć ? Jestem żoną od 08.2010 Syn urodził się 09.2010 (mąż nie jest biologicznym ojcem Syna, był świadomy tego) podpisaliśmy kredyt wraz z jego rodzicami na mieszkanie (właściciele mieszkania to Ja i mąż)? teść zobowiązał się płacić przez 9lat, po czasie okazało się że Mąż miał kredyt o którym wiedział ze swoją Matką ? później przyszły nowe dokumenty z informacją o kolejnym kredycie. Od samego początku nie zajmował się dzieckiem nie udostępniał mi mojego konta bankowego i nie pozwalał podejmować decyzji , po czasie okazało się że zadłużył nowe mieszkanie na opłatach. Udostępnił mi konto i odpowiedzialność za opłaty spadła na mnie ? wszędzie w obecnej chwili są nadpłaty. Pojawiły się problemy zdrowotne u Syna Alergie ciągłe wizyty ? mąż pracuje jako dostawca na UE 3 na 1 tydzień więc praktycznie go nie ma gdy wraca na nowo są kłótnie pretensje o Syna o pieniądze. Stawia warunki że chce drugie dziecko ? Syna odtrąca. Żyję w ciągłym strachu bo jest nieobliczalny, wybucha i wychodzi bez przyczyny, zrobił się chamski i wulgarny obraża mnie, traktuje przedmiotowo i na rozkaz. Niestety nie założyłam mu niebieskiej karty ponieważ się bałam co może mnie spotkać gdy się dowie bez tego mi groził i szantażował że się ?rozbije w trasie?. Oskarżał mnie bez przyczyny o zdradę, zabronił mi kontaktów ze znajomymi ze szkolnych lat przez Internet (mieszkam w lubuskim od 5 lat nie mam tam znajomych tylko sąsiadów z którymi zazwyczaj nie rozmawiam) miał pretensje ? przeglądał mi wszystkie konta profilowe i prywatne do których miał dostęp bo myślałam że mogę mu ufać, pomimo tego tak mnie oskarżał. Unika kontaktów z Synem po sugestii mojego Taty zadzwonił po miesiącu chociaż był w Polsce. U niego nie ma kompromisów. Doszło do incydentu w 2012roku pobił mnie ponieważ zwróciłam mu uwagę o parówki dla dziecka które zjadł i nie zważał na to że Syn nie będzie miał nic do jedzenia, zgłoszona była interwencja ale bez obdukcji ponieważ się bałam. W obecnej chwili jestem w woj. Wielkopolskim u Moich Rodziców (ponieważ kazał mi się w lutym ?spakować i do widzenia? groził że wymieni zamki, z deaktywował mi kartę do bankomatu od konta kredytowego oraz zmienił Moje hasła dostępu na stronę ipko) zameldowanie wraz z Synem posiadamy w woj. Lubuskim od obecnego miejsca pobytu do miejsca zameldowania mam 200km, martwiąc się o zdrowie Syna potrzebny jest nadzór lekarza rodzinnego w razie kłopotów zdrowotnych ? nie wiem od czego zacząć pragnę podkreślić że głownie chodzi mi o prawidłowy rozwój psychiczny i fizyczny Syna (po awanturach w domu dziecko moczyło się w nocy) w obecnym miejscu mam zapewnioną stałą opiekę dla dziecka i warunki odpowiednie dla jego prawidłowego rozwoju. Nie wiem od czego zacząć czy lepiej się wymeldować czy pozostać na tamtym mieszkaniu? gdzie złożyć wnioski? Dodam że jestem osobą bezrobotna .
  Proszę o Pomoc

  Reply
 4. IWONA

  aitam miesiąc temu została orzeczona moja niezdolność do pracy całkowita lecz zus odmówił przyznania renty gdyż nie posiadam wystarczającej liczby lat składkowych.przez dłuższy czas przebywałęm na zwolnieniu chorobowym oraz na zasiłku rehabilitacyjnym lecz to sie liczy jako okresy nieskładkowe.do uzedu pracy nie moge sie zarejestrowac jako osoba niezdolna do pracy.pani zw zusie zaproponowała odwołanie do sadu aby ta sprawe jakos rozwiązać gdyż moja sytuacja materialna jest bardzo ciężka.z pensji partnerki po oplaceniu rachunków zostaje nam na zycie 30 zł i nie mamy tak naprawde za co życ a mamy jescze 7 letnie córkę.bardzo proszę o pomoc!!!!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>